Przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta

Od sierpnia pacjenci Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku mogą korzystać z dwóch nowych sal do chemioterapii dziennej. Szpital zakupił 12 nowoczesnych foteli i 10 nowych pomp do podawania leków onkologicznych

Uroczystego otwarcia nowych sal do chemioterapii dziennej dokonali dyrektor ECZ dr Aldona Roguska i prof. dr hab. Cezary Szczylik, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii szpitala ECZ Otwock. Dzięki temu w Otwocku pacjenci mogą bez kolejek i wielogodzinnego czekania korzystać z nowoczesnego sprzętu. Po otwarciu nowych sal placówka medyczna dysponuje teraz aż 25 fotelami do chemioterapii dziennej. Nowe stanowiska stanęły w dwóch nowych salach. W sumie w ECZ są teraz już cztery takie sale. Pacjenci przyjmujący chemioterapię otrzymują ją w ramach NFZ. – Do tej pory dysponowaliśmy 13 fotelami do podawania chemioterapii dziennej, obecnie dokupiliśmy kolejnych 12. To pozwala nam płynnie prowadzić leczenie dużej grupy pacjentów. Jednocześnie zostało dokupionych kilkanaście nowych pomp do chemioterapii, więc pacjenci nie czekają godzinami na podanie leku i jeśli mają ordynowaną taką terapię, to rzeczywiście odbywa się ona w komfortowych warunkach – mówi dyrektor Aldona Roguska.

Poza komfortem ważne jest również bezpieczeństwo pacjentów, zwłaszcza w dobie pandemii. Wprawdzie na jej początku liczba pacjentów zgłaszających się na leczenie nowotworów gwałtownie zmalała, ale od kilku tygodni ponownie wzrasta. – Zwiększamy liczbę foteli do leczenia, zachowujemy bezpieczne odległości, robimy wszystko, aby pacjenci byli bezpieczni, żeby liczba pacjentów przypadająca na lekarza i pielęgniarkę była mniejsza. Bezpieczeństwo to warunek numer jeden – podkreśla prof. Cezary Szczylik.

Jak przyznaje dyrektor ECZ, ze względu na pandemię pacjenci muszą liczyć się również z pewnymi niedogodnościami. – Niestety, opiekunowie pacjentów nie mogą wchodzić z nimi do ambulatorium. Ponadto ciągle wstrzymane są odwiedziny na oddziale onkologii – mówi dr Aldona Roguska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.