Nowy rozkład 702 i 722

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego od września Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadził zmiany w przebiegu trasy linii 702, dzięki czemu autobus jeździ do i z Rzakty w gminie Wiązowna. Na prośbę mieszkańców Otwocka zostanie też zmieniona trasa autobusu 722, aby mógł on dowozić uczniów do szkół, a starszych mieszkańców do pracy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Od maja linie 702 i 722 zastąpiły autobusy L20 i L22, które kursowały między Otwockiem a Wiązowną. Ta zmiana nie była korzystna dla wszystkich, zwłaszcza dla mieszkańców Rzakty w gminie Wiązowna, którzy chcąc dojechać komunikacją ZTM do Otwocka, musieli się przesiadać i czekać na drugi autobus. Od 1 września nie mają już takich utrudnień. Autobus linii 702 jeździ na trasie: Glinianka – Otwock – Warszawa, ale wybrane kursy jeżdżą po trasie: RZAKTA – ul. Mazowiecka – ul. Złotej Jesieni – ul. Wrzosowa – ul. Napoleońska – (…) – ul. ORLA. Autobusy odjeżdżają rano z Rzakty o godz. 5.29, 7.12 i 8.51, a po południu o godz. 14.41 i 16.41.

Dobra wiadomość czeka też mieszkańców Otwocka. W tym tygodniu ma zostać wprowadzona nowa, wydłużona trasa linii 722. Do tej pory autobus z przystanku na ul. Kupieckiej w Otwocku wracał tą samą trasą do Wiązowny. Teraz na prośbę mieszkańców prezydent Jarosław Margielski podjął decyzję, aby autobus linii 722 z przystanku w centrum miasta wracał dłuższą trasą przez Otwock, dzięki czemu uczniowie będą mogli dojeżdżać nim do szkół. Autobus będzie jeździł ulicami: Żeromskiego, Samorządową, Czaplickiego, Warszawską, Orlą do Kupieckiej, gdzie ma dłuższy przystanek, a potem ulicami: Andriollego, Filipowicza, Poniatowskiego, Narutowicza, Tatrzańską, Reymonta do Żeromskiego i dalej do gminy Wiązowna. Zmiana trasy linii 722 oznacza konieczność przygotowania nowych przystanków m.in. na ul. Reymonta. Dłuższa trasa to także większy koszt dofinansowania linii z budżetu miasta.

One thought on “Nowy rozkład 702 i 722

  • 7 września 2020 o 19:40
    Permalink

    Miasto chyba jest od tego aby zapewnić swoim mieszkańcom którzy płacą podatki, transport miejski do i z pracy czy szkoły!!!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.