Opóźnia się rozstrzygnięcie przetargu na tunel w Celestynowie

Wydłuży się trochę procedura wyboru wykonawcy projektu i budowy tunelu drogowego pod przejazdem kolejowym na ul. Jankowskiego w Celestynowie. Firmę, która zrealizuje to zadanie, mieliśmy poznać pod koniec sierpnia. Nowy termin to początek października

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przetarg na projekt i budowę tunelu został ogłoszony przez władze gminy 24 lipca. Zainteresowane firmy mogły składać oferty do 26 sierpnia. Termin ten został jednak już dwukrotnie wydłużony. Wszystko dlatego, że jest spore zainteresowanie przetargiem wśród potencjalnych wykonawców. Zgłosiło się sześć firm. Niektórzy złożyli zapytania w sprawie realizacji inwestycji. Dotyczą one PKP i tam też zostały odesłane. Teraz gmina czeka na odpowiedzi od kolei. Cała procedura trochę trwa, dlatego należy się spodziewać, że termin składania ofert ponownie zostanie wydłużony. Jak powiedział w rozmowie z „Linią” wójt gminy Celestynów Witold Kwiatkowski, wybór wykonawcy może nastąpić na początku października.

Mimo że termin składania ofert w przetargu się wydłużył, czas na realizację zadania pozostaje niezmieniony. Budowa tunelu wraz z drogami dojazdowymi ma zakończyć się do 31 maja 2023 r. Według szacunków całość będzie kosztować ok. 24 mln zł. Inwestycja jest współrealizowana z PKP PLK przy udziale finansowym powiatu otwockiego. Na to zadanie PKP PLK wspólnie z gminą Celestynów pozyskały już kilkanaście milionów złotych dofinansowania ze środków unijnych.

2 komentarze do “Opóźnia się rozstrzygnięcie przetargu na tunel w Celestynowie

 • 10 września 2020 o 06:41
  Permalink

  Tak się zastanawiam, czy nie można było tego zrobić wcześniej zanim został przywrócony ruch pociągów, zanim zostały położone nowe tory? Nie znam się ale moim zdaniem byłoby to dużo prostsze do wykonania, a co za tym idzie dużo tańsze.

  Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 10:11
   Permalink

   Ja bym chciał poznać nazwiska tych kret..ów, którzy lobbowali przeciwko pierwotnym planom wiaduktu w przedłużeniu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja byłaby w całości sfinalizowana przez PKP i dziś jeździlibyśmy już nowym wiaduktem.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.