Tężnia raz działa, a raz nie

Niedawno w parku miejskim w Otwocku udostępniono mieszkańcom tężnię solankową. – Często przychodzę posiedzieć przy tężni, zresztą wiele osób korzysta z uzdrowiskowej mocy solanki. Bardzo dobrze, że mamy takie miejsce w Otwocku, ale tężnia jednego dnia działa, innego już nie. Może jest zepsuta? Brakuje także jakiejś tablicy z informacją, jak z niej korzystać – skarży się pan Wiesław, który zadzwonił do „Linii” z prośbą o interwencję

Tężnia w parku została uruchomiona w sobotę, 15 sierpnia. Wielu mieszkańców, zwłaszcza seniorów, z chęcią korzysta z jej zdrowotnych walorów. Jednak ostatnio tężnia nie działała właściwie i do redakcji dzwoniło wielu mieszkańców z prośbą o interwencję. – Po co udostępniali mieszkańcom tężnię, skoro nie działa tak, jak powinna. Bywają dni, gdy woda się skrapla i czuć solankę, ale innym razem tężnia w ogóle nie działa – podkreślają nasi Czytelnicy. –Przy tężni powinna być jakaśtablica informacyjna z opisem, w jaki sposób i w jakim czasie powinno się korzystać z tężni, żeby nie zaszkodziła. Dla osób chorych jest to bardzo ważna informacja – podkreślają seniorzy.

Zapytaliśmy o to Urząd Miasta w Otwocku. – W pierwszym okresie po uruchomieniu tężnia działała w trybie rozruchowym. Trwały prace nad wyregulowaniem pobierania optymalnej ilości solanki niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania tężni – tłumaczy Kamil Mazek z Wydziału Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta Otwocka. – Dlatego tężnia w pierwszym okresie nie działała każdego dnia. Teraz jednak prawidłowo funkcjonuje i działa od godz. 8 do 22 – dodaje. W najbliższym czasie przy tężni zostaną również zamontowane tablice informacyjne z opisem, w jaki sposób z niej korzystać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.