Udało się uzbierać pieniądze na leczenie Oliwierka za granicą

Dzięki wsparciu ludzi o dobrym sercu udało się zebrać ponad 720 tys. zł na leczenie za granicą trzyletniego Oliwierka Wołoszynka z Otwocka. – Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie. W dwa tygodnie udało się zebrać niewyobrażalną dla naszej rodziny kwotę na kosztowne leczenie synka w klinice w Augsburgu w Niemczech. Bez was nie dalibyśmy rady. Dzięki wam nasz synek ma szansę wygrać walkę z guzem mózgu – wzruszają się Olga i Sebastian, rodzice chorego Oliwiera. I dodają, że to dopiero początek tej walki.

AGNIESZKA JASKULSKA

O trzyletnim Oliwierze „Linia” pisała na początku września. W maju lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu zdiagnozowali u chłopca złośliwy guz mózgu. – Badanie pokazało, że w główce synka jest guz wielkości mandarynki, który miał ponad cztery centymetry! – mówią zdruzgotani rodzice Oliwierka. I podkreślają, że życie ich synka wisiało na włosku… 

Chłopiec przeszedł skomplikowaną operację, ale okazało się, że Oliwiera czeka długie i kosztowne leczenie. – To był wyścig z czasem. W kilkanaście dni musieliśmy uzbierać ogromną kwotę na terapię w klinice w Augsburgu w Niemczech, która zajmuje się m.in. leczeniem złośliwych nowotworów – tłumaczą rodzice Oliwiera. – W poniedziałek, 7 września w Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęliśmy radioterapię, która potrwa prawdopodobnie dwa miesiące, a potem od razu musimy jechać do kliniki w Niemczech, aby nie przerywać leczenia – podkreślają Olga i Sebastian. Po szczegółowych badaniach niemieccy lekarze będą mogli opracować dla Oliwiera indywidualną terapię, dzięki której chłopiec ma szansę wygrać walkę o życie. Nowatorska terapia za granicą jest jednak bardzo kosztowna. 

Z pomocą choremu dziecku przyszło wielu ludzi i internautów. Historię Oliwiera nagłośniono w mediach, m.in. w „Linii”. Natomiast w internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy, a w mediach społecznościowych ogłoszono mnóstwo charytatywnych licytacji. – Jesteśmy bardzo wdzięczni ludziom, którzy nas wsparli nie tylko finansowo, lecz także dobrym słowem i czynami. W pomoc dla Oliwierka zaangażowało się kilka tysięcy osób. Dzięki licytacjom różnych rzeczy na Facebooku udało się zebrać aż 250 tys. zł. Pozostałą kwotę podarowali darczyńcy. We wtorek, 8 września zakończyliśmy zbiórkę, w której zebraliśmy ok. 730 tys. zł na leczenie naszego synka za granicą. Bardzo dziękujemy za serce okazane naszemu synkowi. Bez was sami nie dalibyśmy  rady. To niesamowite, że tak dużo osób zainteresowało się życiem naszego ukochanego synka – wzruszają się rodzice Oliwiera. 

To jednak dopiero początek walki o zdrowie chłopca. – Boimy się tego, co będzie potem, gdy zakończy się leczenie w Niemczech. Już teraz szukamy innych klinik za granicą, które stosują innowacyjne terapie – przyznaje tata Oliwiera. 

Nadal możesz pomóc Oliwierkowi

Wystarczy wpłacić dowolną darowiznę na indywidualny numer rachunku bankowego Oliwiera – Fundacja Drużyna Błażeja: 70 1090 2590 0000 0001 4449 1974. W tytule należy wpisać: „Wołoszynek Oliwier – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.