Windą do szpitala i do przychodni

Trwa remont oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku. – Prace są już właściwie na ukończeniu – informuje Michał Mrówka, członek zarządu szpitala. Rozpoczęła się także budowa wind w szpitalu oraz w przychodni rejonowej przy ul. Armii Krajowej

SYLWIA WYSOCKA

W maju rozpoczął się długo wyczekiwany przez personel i pacjentów remont oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia. Zakres prac obejmuje m.in. wyburzenie części ścian działowych i zastąpienie ich nowymi, wymianę posadzek i drzwi, wykończenia ścian i sufitów. Remont uwzględnia także urządzenia i instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i elektryki. Prace wykonuje firma INTERIOR Krzysztof Chudek z Warszawy, która wygrała przetarg, proponując kwotę 953 tys. 845 zł. Remont jest możliwy dzięki anonimowemu darczyńcy, który przekazał szpitalowi 400 tys. zł. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pomoc. Gdy okazało się, że konieczne jest jeszcze przeprowadzenie dodatkowych prac, darczyńca wsparł szpital dodatkową kwotą 27 tys. zł – informuje w rozmowie z „Linią” członek zarządu Michał Mrówka.

 Obecnie na oddziale prowadzone są już prace wykończeniowe. Kładzione są m.in. wykładziny, rozpoczęto prace malarskie, ostatecznego wyglądu nabierają też łazienki, a instalacje przygotowano do montowania osprzętu. Na swoich miejscach osadzono już przeszklone drzwi. – Oprócz prac remontowych planujemy także wymianę wyposażenia, zakup nowych łóżek i nowych mebli. Do świeżo wyremontowanej części szpitala nie wstawimy starych mebli – zapowiada Mrówka.I podkreśla, że po remoncie każda sala będzie mieć łazienkę, a oddział zostanie nareszcie dostosowany do obowiązujących standardów. Otwarcie oddziału po odbiorach wszystkich robót planowane jest w połowie października.

Oprócz remontu ginekologii w szpitalu trwa budowa wind. W czerwcu został rozstrzygnięty przetarg na firmę, która zaprojektuje i wybuduje dwie windy – w samym szpitalu przy ul. Batorego 44 i w przychodni rejonowej przy ul. Armii Krajowej 3.Wybrano ofertę firmy E. W. Rental z Warszawy, która zaproponowała cenę 861 tys. zł. Oprócz montażu wind wykonawca ma dostosować budynki do nowego układu komunikacyjnego. W szpitalu szyb windy znajdzie się przy głównym wejściu do budynku, przy podjeździe dla karetek, a w przychodni – przy głównym wejściu do budynku.

Budowa wind już się rozpoczęła. Michał Mrówka zapowiada, że zostaną one oddane do użytku pod koniec roku. Ich budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu, które szpital otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działanie Infrastruktura Ochrony Zdrowia. – W przypadku przychodni przy ul. Armii Krajowej to dopiero początek większych zmian. Przyznano nam 720 tys. zł w ramach programu „Dostępność Plus”. Jeszcze w tym miesiącu mamy nadzieję podpisać umowę na przekazanie tych pieniędzy. Wtedy też poinformujemy o szczegółach zmian, które planujemy w przychodni – zapowiada członek zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.