Potrójny kłopot w „Trójce”

Szkoła Podstawowa nr 3 w Otwocku w czasie wakacji miała wyjątkowe problemy kadrowe. Dotychczasowa dyrektor została zwolniona, a jej następczyni po tygodniu urzędowania udała się na usprawiedliwioną nieobecność. Trzeba było ratować sytuację i prosić o zastępstwo trzech nauczycieli. Wreszcie w sierpniu stanowisko p.o. dyrektora powierzono nauczycielowi języka polskiego Jackowi Hajdackiemu.

SYLWIA WYSOCKA

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dyrektor Izabela Stefanowska została odwołana ze stanowiska w atmosferze skandalu („Linia“ pisała o tym w nr 26/2020). Tego samego dnia, zarządzeniem wiceprezydenta Sławomira Sierańskiego, stanowisko dyrektora do 31 sierpnia 2021 roku powierzono wicedyrektor Monice Podniesińskiej, które pełniła obowiązki przez kilka dni. 15 lipca oficjalnie zrezygnowała z funkcji, a tego samego dnia ogłoszono konkurs na dyrektora szkoły.

W pierwszym naborze nikt się nie zgłosił, więc termin składania ofert przedłużono do 4 września. Na szczęście podczas wakacji udało się nakłonić trzech nauczycieli, żeby po kilka dni z rzędu sprawowali funkcję osób zastępujących nieobecną dyrektor, tak aby placówka mogła funkcjonować. W sierpniu udało się namówić nauczyciela języka polskiego Jacka Hajdackiego, by zastąpił nieobecną Monikę Podniesińską, która zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 31 sierpnia została odwołana ze stanowiska. Tego samego dnia stanowisko dyrektora powierzono Jackowi Hajdackiemu, który może piastować je do 31 sierpnia 2021.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w piątek, 4 września przed południem nikt nie złożył dokumentów, więc Hajdacki prawdopodobnie będzie pełnił tę funkcję do końca przyszłorocznych wakacji. – Nie tylko w tej otwockiej szkole są trudności ze znalezieniem dyrektora. Nauczyciele boją się brać na siebie taką odpowiedzialność. To stanowisko wiąże się też z dużym zakresem obowiązków, zwłaszcza w czasie koronawirusa. Na szczęście w przypadku „Trójki” na razie udało się rozwiązać problem – mówi wiceprezydent Sierański.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.