Rozbiorą most, by zbudować nowy

Most przez Świder na drodze wojewódzkiej 801czeka przebudowa. Do końca grudnia ma być gotowy projekt prac. Dopiero wtedy poznamy termin realizacji inwestycji.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 na terenie Józefowa i Otwocka powstanie nowy obiekt mostowy wraz z dojazdami.

– Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne ten obiekt nie nadaje się do remontu, stąd decyzja o budowie nowego. Zostanie on zaprojektowany na maksymalną klasę obciążenia taborem samochodowym. Po stronie zachodniej przewidziano też rezerwę na ścieżkę rowerową – mówi w rozmowie z „Linią” Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) w Warszawie.

Prace projektowe już trwają i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. – Projekt jest na etapie rozpatrywania wniosku o pozwolenie wodnoprawne. Jesteśmy już w posiadaniu decyzji środowiskowej – kluczowego dokumentu dla każdej inwestycji drogowej na etapie projektowania – dodaje Monika Burdon. Wspomniana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia została wydana przez prezydenta Otwocka 14 sierpnia br.

Na razie nie można jeszcze powiedzieć, kiedy i jak dużych utrudnień w ruchu możemy spodziewać się na tym odcinku drogi nr 801. – Do czasu zakończenia prac projektowych trudno mówić o terminach realizacji inwestycji – wyjaśnia rzecznika MZDW.

Zapytaliśmy, czy w planach jest też poszerzenie trasy 801 w kierunku Otwocka. – Obecnie nie planujemy poszerzenia drogi na odcinku przebiegającym przez gminy Józefów i Otwock. Zgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego przewidziana jest realizacja inwestycji obejmującej budowę nowego przebiegu DW 801 na terenie Warszawy i Józefowa – informuje Monika Burdon.

W 2021 roku ma zostać zlecone wykonanie opracowania dokumentacji projektowej z zamiarem zakończenia tych prac w 2024 roku. Chodzi o odcinek drogi 801 na terenie gminy Józefów (do skrzyżowania z DW 721). – Do czasu rozpoczęcia realizacji budowy nowego przebiegu DW 801 koncentrujemy się na bieżącym utrzymaniu i przeprowadzeniu ewentualnie niezbędnych remontów cząstkowych odcinka na terenie Józefowa – dodaje rzeczniczka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.