Po śmietniku biegają szczury!

Mieszkańcy budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Świdrze mają duży problem ze śmieciami. – Firma nie zabiera wszystkich odpadów, pracownicy dosłownie wybierają, które zabrać, a które zostawić. Jesteśmy zasypani śmieciami, po których już biegają szczury – skarży się pani Joanna, która poprosiła „Linię” o interwencję.

AGNIESZKA JASKULSKA

 

 

Lokatorzy mieszkający w budynku przy ul. Krótkiej załamują ręce. – W naszym śmietniku pojawiły się już szczury, bo firma śmieciowa nie odbiera wszystkich odpadów, zwłaszcza tych gabarytowych. Mamy to podpalić, żeby pozbyć się problemu? – irytują się mieszkańcy. – Pod koniec sierpnia przyjechała śmieciarka, ale pracownicy zabrali tylko część odpadów, a resztę zostawili – dodają.

Pani Joanna podkreśla, że sprawa była kilka razy zgłaszana urzędnikom i Zarządowi Gospodarki Mieszkaniowej, ale nikt nie reaguje. – Poinformowano nas, że do połowy października nie zabiorą śmieci – tłumaczy lokatorka.

Zapytaliśmy o to Urząd Miasta w Otwocku, który z kolei skontaktował się z firmą Progres zajmującą się odbieraniem nieczystości od mieszkańców Otwocka. – Odbiór odpadów wielkogabarytowych z ul. Krótkiej odbywa się w cyklu dwutygodniowym, tzn. w piątki, ostatnie terminy to 31 lipca, 14 sierpnia i 28 sierpnia – informuje przedstawiciel firmy Progres. – Ostatni odbiór odpadów po zgłoszeniu gabarytów na jednej z posesji przy ul. Krótkiej odbył się 10 sierpnia z uwagi na opóźnienie z przyczyn niezależnych od nas. Kolejnego zgłoszenia odbioru gabarytów nie otrzymaliśmy – dodaje przedstawiciel Progresu.

Okazało się, że również mieszkańcy budynku znajdującego się na sąsiedniej posesji mieli podobny problem. Co robić? Wszystkie uwagi i reklamacje napływające do urzędu od mieszkańców niezwłocznie przekazujemy firmie odbierającej odpady, tj. firmie Progres. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy mieszkańców o kontakt pod adresem e-mail: odpady@otwock.pl – informuje zespół gospodarowania odpadami w urzędzie miasta.

One thought on “Po śmietniku biegają szczury!

  • 15 września 2020 o 10:42
    Permalink

    Sprzątnąć zanim będzie za późno.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.