18-latka z ziemi otwockiej w konkursie Miss Polonia

Eliza Kobza z Woli Karczewskiej znalazła się w finałowej dwunastce i powalczy o tytuł Miss Polonia Województwa Mazowieckiego 2020, a być może nawet o tytuł Miss Polonia!

Gratulujemy awansu. Teraz finał.
– Dziękuję. Tak, bardzo się cieszę, że udało mi się dostać do finału. Oczywiście czekam na niego z niecierpliwością, zwłaszcza że w tym roku jest on dość nietypowy. Nie widziałam swoich rywalek, nie miałyśmy okazji się poznać, dlatego ciekawość mnie zżera.

Jak wyglądała dotychczasowa droga w konkursie? Cały czas online? Ten rok jest wyjątkowy także pod względem przebiegu rywalizacji.
– Na razie była to krótka droga. Odbył się casting, który polegał na wysłaniu zgłoszenia mailowego. Po nim wybrano finałową dwunastkę dziewczyn, które wezmą udział w finale Miss Polonia Województwa Mazowieckiego 2020. Informacje na temat finału dostajemy również mailowo, teraz robię wymagane zdjęcia i filmy, na których będzie bazował finał. Poza tym, mimo że będzie to finał rozstrzygnięty przez głosowanie sms-owe, przygotowuję się również fizycznie i mentalnie do tego wydarzenia.

Jeśli chodzi o rywalizację, będzie naprawdę wyjątkowa, bo nie wiemy, czego się spodziewać. Tak jak już wspomniałam, nie znamy się z dziewczynami. Myślę, że same zdjęcia nie do końca odzwierciedlają naszą urodę, dlatego cieszy mnie fakt, że dostałyśmy zadanie nagrania autoprezentacji, która umożliwi głosującym trochę lepsze poznanie nas.

Masz tremę? Są jakieś wyzwania, które są dla ciebie szczególnie trudne?
– Na razie tremy nie mam. Podkreślam – na razie! (śmiech). Myślę, że nie ma się czym stresować, traktuję to jako nowe wyzwanie. Jestem pozytywnie nastawiona, dostałam cenne rady, takie jak szeroki uśmiech, pewność siebie i bycie sobą. Wierzę, że to mi pomoże. Wyzwania są po to, żeby je podejmować, dlatego nie ma co narzekać, że są trudne, trzeba walczyć.

Twoja starsza siostra 10 lat temu zdobyła koronę Miss Ziemi Otwockiej w pierwszej edycji konkursu. Była też pierwszą wicemiss Mazowsza. Ile miałaś wtedy lat? Jak to wspominasz?
– Gdy Agnieszka zdobyła ten tytuł, miałam osiem lat. Kiedy ona przygotowywała się do konkursu, ja też to robiłam. Razem chodziłyśmy
w szpilkach po chodniku przed domem, niczym po wybiegu (śmiech). Bardzo to przeżyłam, gdyż jesteśmy sobie bliskie i wspieramy się w każdej sytuacji. Byłam bardzo dumna z siostry.

Sukces Agnieszki miał na ciebie wpływ? To było twoje marzenie czy trzeba było namawiać cię do startu?
– Sukces Agi był dla mnie impulsem, by wziąć udział w tym konkursie. Pamiętam, jak Aga szczęśliwa wróciła z finału, ogłosiłam wtedy całej rodzinie, że gdy będę już duża, to też zostanę miss (śmiech). Obliczyłam sobie, że dokładnie w 2019 roku skończę 18 lat i będę mogła przystąpić do konkursu. Nie wzięłam wtedy pod uwagę, że skończę je w październiku. Nadszedł rok 2020 i moja pierwsza okazja do wzięcia udziału w tym konkursie. Długo się nie zastanawiałam, bo pamiętałam, co obiecałam sobie przed laty. Oczywiście zapytałam Agę, czy warto. Odpowiedziała krótko: „Mała, nie ma na co czekać!” i dała mi wcześniej wymienione cenne rady. Aga zawsze była dla mnie wzorem i drugą mamą, więc to właśnie jej sukces zdecydował o moim udziałem w konkursie.

Czym się interesujesz? Masz pasje, hobby?
– Od zawsze interesowałam się teatrem i wszystkim, co z tym związane. To zamiłowanie wynoszę z rodzinnego domu. Jesteśmy nazywani muzyczną rodziną. Oprócz tego szkicuję, projektuję ubrania. Moją pasją jest jazda na snowboardzie. Przynajmniej raz w roku muszę wyjechać i się wyszaleć, spędzając cały tydzień na białym puchu. To coś, co naprawdę kocham. Lubię też podróżować i poznawać nowe miejsca.

Jakie masz marzenia i plany na przyszłość? Modeling wchodzi w grę?
– Moim marzeniem jest założenie firmy odzieżowej, a właściwie naszym, bo planujemy to z Agnieszką. Jeśli chodzi o modeling, nie ukrywam, że dużo osób mnie namawia, żebym zapisała się do jakiejś agencji, więc nie jest to wykluczone. Jednak najpierw chcę sprawdzić się w konkursie piękności, a potem może będę myśleć co dalej z modelingiem.

Rozmawiał Przemek Skoczek

One thought on “18-latka z ziemi otwockiej w konkursie Miss Polonia

  • 18 września 2020 o 09:30
    Permalink

    Dodam do artykułu informację że oprócz finalistek Miss Polonia , od dwóch lat na terenie naszego miasta mieszka była dyrektor biura Miss Polonia regionu Warmii i Mazur posiadająca bogate doświadczenie w organizacji takich imprez.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.