Blues Bazar 2020: Wyjątkowe urodziny B.B. Kinga [GALERIA]

Siódma edycja największego w Otwocku festiwalu muzycznego była pod kilkoma względami wyjątkowa. Mimo pandemii COVID-19 udało się zorganizować aż dwa koncerty, na których bawiło się łącznie ponad tysiąc osób.

PRZEMEK SKOCZEK

Jak z pewnością wiele osób pamięta, Blues Bazar nieprzypadkowo jest organizowany zawsze w okolicach połowy września. Otóż dokładnie 16 dnia tego miesiąca obchodzimy Dzień Bluesa – święto zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, które przypada w dniu urodzin legendarnego B.B. Kinga.

W tym roku mistrz miał podwójną imprezę. W piątek, 11 września na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej odbył się koncert Natalii Sikory i jej zespołu Voodoo Dog. Dali czadu i łatwo było zapomnieć o tym, że wieczór był dość chłodny. Wytrwalsi widzowie zostali na trwającym kilka godzin nocnym Big Jam Session z udziałem wielu muzyków i mogli ogrzać się przy ognisku. Otwarcie festiwalu Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady było zorganizowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Sportu. Brawo za to udane współdziałanie. Taki program Blues Bazaru mógłby stać się tradycją.

W niedzielę, 13 września została otwarta główna festiwalowa scena na targowisku miejskim przy ul. Batorego. To było wiele godzin intensywnego, wspaniałego grania. Zaproszono trzy kapitalne polskie zespoły: Blue Jay Fly z kilkoma „starymi” znajomymi, którzy grywali już w Otwocku nie raz, Zeppelinians – trójmiejski band sięgający po klasyki z repertuaru Led Zeppelin, oraz blues-rockową formację Blackberry Brothers. Gwiazdami wieczoru byli goście zza oceanu: Khalif Walter „Wailin” i powracający do Otwocka po czterech latach Carvin Jones.

– Organizacja festiwalu zawsze jest wyzwaniem. W tym roku dodatkowo musieliśmy zmierzyć się z pandemią, ale wydaje mi się, że się udało, choć nie mnie to oceniać. Ludzie bawili się pięknie i w piątek, i w niedzielę – podsumowuje Bohdan Lichmira, szef Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady. – Na finale mieliśmy ograniczenie do 700 osób i bardzo tego pilnowaliśmy. Oczywiście była rotacja widzów, gdy jakaś część wychodziła, wpuszczaliśmy nowych, i utrzymywaliśmy poziom. Było około 500 miejsc siedzących pod wiatami. Przestrzeń pod sceną musieliśmy odgrodzić. Tego wymagają przepisy, ale nie zepsuło to zabawy – dodaje.

2 komentarze do “Blues Bazar 2020: Wyjątkowe urodziny B.B. Kinga [GALERIA]

 • 16 września 2020 o 19:08
  Permalink

  Rzeczywiście wielki sukces tej imprezy. 500 osób na koncercie. Jak na 20 tysięczne miasto to porażająca frekwencja. Przeznaczcie pieniądze na przykład na światła na skrzyżowaniu Hoża Andriollego. Tu 500 osób przechodzi na godzinę.

  Odpowiedz
  • 2 października 2020 o 18:45
   Permalink

   Chyba nie całkiem rozumiem, no, ale może nie czaję bazy, jak to mawia moja wnuczka….

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.