Koronawirus w otwockiej komendzie. 20 osób zarażonych

Czytelnicy poinformowali „Linię”, że koronawirus pojawił się też w policyjnych szeregach. „Wirusem zaraziło się kilku policjantów z komisariatu w Karczewie, posterunku w Sobieniach-Jeziorach, a posterunek w Kołbieli był zamknięty, bo wielu funkcjonariuszy objęto kwarantanną” – informuje nasz Czytelnik, który zastrzegł sobie anonimowość. Komenda Powiatowa Policji w Otwocku potwierdza, że część policjantów zaraziła się wirusem i wstrzymuje przyjęcia interesantów w kilku jednostkach 

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. KPP Otwock

– Kilka dni temu badania laboratoryjne wykazały koronawirusa u ponad 20 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych (większość to mieszkańcy powiatu otwockiego). Są to osoby z różnych wydziałów i jednostek organizacyjnych komendy – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Wszystkie te osoby wraz z rodzinami zostały objęte izolacją domową. Natomiast ponad 10 osób, które miały z nimi bezpośredni kontakt, otwocki sanepid objął kwarantanną – zaznacza nadkom. Niezdropa, który podkreśla, że mimo tej sytuacji otwocka komenda i wszystkie jednostki pracują normalnie. – Od początku pandemii policja, w tym otwocka komenda i podległe jej jednostki, pracuje z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Obecna sytuacja związana z koronawirusem, który pojawił się wśród policjantów, nie wpływa na obniżenie poziomu bezpieczeństwa w powiecie otwockim. Zapewniamy ciągłość służby i obecność policyjnych patroli w terenie – zaznacza nadkom. Niezdropa. I dodaje, że w realizacji zadań prewencyjnych otwocką komendę wspomagają policjanci z Komendy Stołecznej Policji. 

W związku z zaistniałą sytuacją dziś (piątek, 18 września) otwocka komenda poinformowała, że wstrzymuje przyjęcia interesantów w komisariacie w Karczewie, a także na posterunkach w Kołbieli, Celestynowie i Sobieniach- Jeziorach (dotyczy również mieszkańców gm. Osieck). – Interesanci będą przyjmowani w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Normalnie funkcjonują także jednostki w Józefowie i w Wiązownie – mówi nadkom. Daniel Niezdropa.

Mieszkańcy mogą przesyłać zgłoszenia drogą elektroniczną na e-mail: dyzurny.otwock@ksp.policja.gov.pl a także dzwonić do dyżurnego KPP w Otwocku pod nr tel. 47 724 19 00 lub 47 724 12 13 lub na numery alarmowe 112 i 997.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.