Zmarł burmistrz Stanisław Kruszewski

W niedzielę, 20 września wieczorem, odszedł Stanisław Kruszewski, wieloletni burmistrz Józefowa, a ostatnio powiatowy radny i członek zarządu powiatu. Miał 77 lat. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 września.

PRZEMEK SKOCZEK

Źródło: http://www.jozefow.pl

Stanisław Kruszewski przez wiele lat był stawiany za wzór samorządowca i dobrego gospodarza. Był autorem wielu odważnych i postępowych zmian, uczynił z Józefowa miasto sukcesu, co niewątpliwie doceniali wyborcy. Pełnił funkcję burmistrza aż 20 lat, od 1998 do 2018 roku. Wcześniej był też radnym Józefowa (II i III kadencji, 1994-2002) oraz zastępcą burmistrza odpowiedzialnym za pion techniczno-inwestycyjny (1995-1998). W czasie jego kadencji Józefów wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w rankingach samorządów, a w 2015 roku  burmistrz Kruszewski został uznany za najlepszego włodarza miasta do 100 tysięcy mieszkańców. Po przekazaniu sterów miasta w inne ręce nie zrezygnował z aktywności w samorządzie, był członkiem zarządu powiatu otwockiego i radnym powiatowym.

Stanisław Kruszewski urodził się w 1943 roku, mieszkańcem Józefowa był od 1964 roku. Ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie zdobył wykształcenie inżyniera mechanika. Pracował w biurze projektowym w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Drzewnego, gdzie kierował pracownią projektową, był też prywatnym przedsiębiorcą. W działania na rzecz Józefowa zaangażował się, powołując Społeczny Komitet Gazyfikacji Miasta. Był także założycielem i prezesem stowarzyszenia Dla Miasta.

Pogrzeb Stanisława Kruszewskiego odbędzie się w czwartek, 24 września o godz. 13 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Piotra Skargi 24 W Józefowie. Burmistrz spocznie na cmentarzu parafialnym przy ul. Wawerskiej.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.