Autobus do Góry Kalwarii od października

Nie mają lekko mieszkańcy karczewskich wsi dojeżdżający do szkoły i pracy w Górze Kalwarii. Autobus uruchomiony w ubiegłym roku przez gminę we wrześniu nie wznowił kursowania. Burmistrz Michał Rudzki tłumaczy, że to brak decyzji radnych jest powodem opóźnienia. Autobus ma wrócić na trasę w październiku

SYLWIA WYSOCKA

Zgodnie z ustaleniami na komisjach rady miasta autobus z Kosumiec przez Glinki do Góry Kalwarii po wakacyjnej przerwie miał wznowić kursowanie od września, podobnie jak linia, która miała zastąpić autobus L46 zapewniający połączenie Otwocka z Karczewem. Na sesji rady miejskiej w połowie lipca radni nie zgodzili się na uruchomienie linii do Otwocka, bo uznali, że do końca roku nie jest ona potrzebna, ale odrzucili wtedy wszystkie zmiany w budżecie. W związku z tym niemożliwe stało się także przywrócenie autobusu do Góry Kalwarii.

– Radni nie podjęli uchwały w połowie lipca, potem były dwa wnioski o zwołanie sesji, do których przewodniczący rady Piotr Żelazko się nie odniósł i nie zwołał sesji w odpowiednim czasie – mówi burmistrz Michał Rudzki. – Spotkałem się z radną Mirosławą Gubą i prosiłem, żeby zainterweniowała w tej sprawie w imieniu sołectwa. Około 10 sierpnia spotkałem się z przewodniczącym Piotrem Żelazką, który stwierdził, że nie widzi potrzeby zwoływania sesji wcześniej niż 26 sierpnia – tłumaczy burmistrz.

Sesja faktycznie odbyła się 26 sierpnia. Dopiero tego dnia radni zabezpieczyli pieniądze na autobus do Góry Kalwarii. – Radni zabezpieczyli pieniądze 26 sierpnia, ale trudno zorganizować postępowanie na wyłonienie przewoźnika w cztery dni. Dołożymy wszelkich starań, żeby autobus ruszył w pierwszej połowie października – informuje w rozmowie z „Linią” burmistrz Rudzki. – Zakładaliśmy, że będą dwa autobusy z Glinek do Góry Kalwarii i z Karczewa do Otwocka. Wiązało się to z wprowadzeniem karty mieszkańca i bezpłatnymi przejazdami. Radni odrzucili ten pomysł. Dla mnie na razie to jest zamknięty temat, ale na pewno będę chciał wrócić do tego pomysłu – deklaruje burmistrz.

One thought on “Autobus do Góry Kalwarii od października

 • 27 września 2020 o 11:22
  Permalink

  Raczej powinien być jeden autobus łączący Otwock, Karczew, Glinki, Kosumce i Górę Kalwarię.
  W tej chwili i tak Mieszkańcy Karczewa nie mają jak się dostać do PKP Otwock.
  Powinna być linia 521 wydłużona do Karczewa ponieważ, nie stałego połączenia z Karczewa do Otwocka „PKP Otwock” i też nie ma alternatywy kiedy SKM lub KM się popsuje między Otwockiem a Warszawa Falenica.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.