Zmiany w składzie rady powiatu

Po śmierci Stanisława Kruszewskiego, który sprawował mandat radnego powiatu otwockiego, zgodnie z Kodeksem wyborczym jego miejsce w radzie powiatu powinna zająć Elżbieta Siwek – przełożona pielęgniarek w przychodni miejskiej w Józefowie.

SYLWIA WYSOCKA

Wygaśnięcie mandatu w przypadku śmierci radnego stwierdza komisarz wyborczy, który musi to zrobić w ciągu 14 dni. Postanowienie komisarza wyborczego ogłasza się w wojewódzkim dzienniku urzędowym i podaje do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej. W przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego powiatu komisarz wyborczy postanawia o powołaniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

Trzeci wynik z tej samej listy KW Nasz Wspólny Dom, po śp. Stanisławie Kruszewskim i Kindze Błaszczyk, która jest radną powiatu otwockiego, uzyskała Elżbieta Siwek z Józefowa (251 głosów poparcia). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prawdopodobnie nie odmówi ona przyjęcia mandatu w Radzie Powiatu Otwockiego. Procedura jej powołania do składu rady może potrwać ok. miesiąca.

Elżbieta Siwek to pielęgniarka dyplomowana i przełożona pielęgniarek w przychodni miejskiej w Józefowie. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Za swoją pracę i zaangażowanie w wiele akcji społecznych w ubiegłym roku została uhonorowana przez Towarzystwo Przyjaciół Józefowa odznaczeniem Portula in Mundum.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.