Potknięcie na starcie „Ósemki“

Przez chwilę znów zrobiło się gorąco wokół budowy nowej szkoły w Wólce Mlądzkiej. We wtorek, 15 września na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się komunikat o unieważnieniu wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie tej jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Dzień później ponownie ogłoszono zwycięzcę przetargu

SYLWIA WYSOCKA

W piątek, 11 września władze miasta rozstrzygnęły przetarg i wybrały firmę, która wykona dokumentację projektową i zbuduje szkołę podstawową z oddziałami przedszkolnymi w Wólce Mlądzkiej. Z trzech złożonych w przetargu ofert (jedna nie była punktowana) wybrano najtańszą, którą złożyła spółka Arcus Technologie z Celestynowa. Wynika z niej, że nowa szkoła ma kosztować miasto 18 mln 954 tys. zł. Na piątek, 18 września planowano już podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą. Jednak do tego nie doszło, ponieważ nieoczekiwanie 15 września miasto unieważniło czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Władze Otwocka zapewniają, że stało się to z powodów proceduralnych. W dniu wyboru, czyli w piątek, 11 września, kwadrans przed końcem pracy urzędników jeden z podmiotów biorących udział w przetargu zwrócił się do urzędu z prośbą o udostępnienie dokumentów. Jak tłumaczą władze miasta, biorąc pod uwagę termin złożenia wniosku, nie było możliwości udostępnienia dokumentacji. Aby jednak nie dawać powodów do podważania prawidłowości procedury, zdecydowano się na anulowanie dokonanego wyboru najkorzystniejszej oferty.

W środę, 16 września ponownie podano informację o wyborze wykonawcy inwestycji. W kwestii samego wyboru nic się nie zmieniło – wygrała firma Arcus Technologie. – Chwilowe utrudnienie wynikało z kwestii proceduralnych i nie powinno stanowić powodów do niepokoju – zapewnia w rozmowie z „Linią” przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek. – Podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę szkoły planowane jest jeszcze we wrześniu i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, w drugiej połowie 2021 roku budowa zostanie sfinalizowana – dodaje.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.