Koronawirus w urzędzie miasta

Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u jednej z pracownic Urzędu Miasta Otwocka. Kobieta nie miała bezpośredniego kontaktu z interesantami. Jak zaznacza sekretarz otwockiego magistratu Piotr Bartoszewski, urząd pracuje normalnie.

AGNIESZKA JASKULSKA

W otwockim urzędzie są zachowywane wszelkie środki ostrożności, ale wirus dotarł i tam. – U jednej z pracownic urzędu badania laboratoryjne potwierdziły, że zaraziła się koronawirusem. Kobieta wczoraj otrzymała wynik testu i niestety był on dodatni – tłumaczy sekretarz miasta Piotr Bartoszewski. 

O wyniku testu poinformowano otwocki sanepid, który ma teraz dużo więcej pracy m.in. w związku z odnotowanymi przypadkami wirusa w różnych szkołach w powiecie otwockim. – Nie czekaliśmy na decyzję sanepidu. Kierownictwo urzędu ustaliło, kto dokładnie miał kontakt z zakażoną pracownicą – podkreśla sekretarz. I dodaje, że w związku z tą sytuacją sześciu innych pracowników z różnych wydziałów urzędu miasta, którzy mieli kontakt z zakażoną pracownicą, zostało odesłanych do domu na kwarantannę. – W urzędzie została przeprowadzona dezynfekcja wszystkich pomieszczeń. Sytuacja związana z koronawirusem w żaden sposób nie wpływa na płynność pracy i funkcjonowania urzędu – podkreśla Piotr Bartoszewski. One thought on “Koronawirus w urzędzie miasta

  • 24 września 2020 o 17:18
    Permalink

    Z uwagi na znaczny wzrost zachorowań na COVID w powiecie Otwockim /jest znowu na żółtej liście/ konieczne wydaje się podjęcie przez władze Miasta Otwocka oraz Policję Otwocką – bardziej aktywne działania zmierzające do wyeliminowania na terenie sklepów, aptek , na bazarach – osób ignorujących obowiązek pełnego zasłaniania maseczką zarowno ust jak i nosa. Zaobserwowałem w wielu sklepach na terenie Otwocka /m.in. sklepy Biedronki, TOP-Market, Lidl/ , że wielu klientów robi zakupy z niezasłoniętym maską nosem, także często widoczne jest to u personelu sklepów…… Zwracanie /grzeczne/ uwagi takim osobom – kończy się najczęściej chamską reakcją. Wskazane jest, aby otwocka Policja zintensyfikowała kontrole w sklepach i bezwględnie karała mandatami osoby , także te które mają maski na szyji albo jedynie na ustach, z odkrytym nosem, nie zachowujące dystansu 2 metrów zarówno przy kasie, jak i na terenie sklepu……. To naszym wspólnym interesie !

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.