Most południowy połączył brzegi Wisły

Nowy most przez Wisłę ma już betonową nawierzchnię. Fragment Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) od węzła Lubelska do węzła Przyczółkowa ma być otwarty dla kierowców do końca roku

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na otwarcie tej trasy czekają z niecierpliwością nie tylko mieszkańcy powiatu otwockiego. Dzięki temu połączeniu będzie można dużo szybciej dostać się na drugą stronę Wisły, do Wilanowa czy Ursynowa, a także na lotnisko.

Węzeł Lubelska połączy Południową Obwodnicę Warszawy z innymi najważniejszymi trasami na południu stolicy: drogą ekspresową S17 i autostradą A2 w kierunku wschodniej granicy. Z kolei węzeł Przyczółkowa znajduje się na przecięciu POW z drogą wojewódzką prowadzącą do Góry Kalwarii. Część trasy między tymi węzłami będzie prowadzić przez nowy most drogowy w Warszawie, nieoficjalnie nazywany mostem południowym. Zakończono właśnie kolejny etap jego budowy. Cała konstrukcja jest już zabetonowana, a tym samym oba brzegi Wisły zostały połączone. Na wszystkich podporach zakończono betonowanie segmentów. Trwają prace związane ze zbrojeniem łączników konstrukcji mostu. Na lewej jezdni ustawiane są krawężniki, na moście głównym po stronie Wilanowa na prawej jezdni trwa zbrojenie, szalowanie i betonowanie. Po stronie Wawra ustawiane są krawężniki. Realizowane są prace przygotowawcze do układania izolacji. Pozostają do wykonania prace wykończeniowe, takie jak. izolacja, czy zabezpieczenie przed wnikaniem wody.

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad niedawno poinformował, że zakończenie budowy drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinkach C i B, prowadzących przez teren Wawra i Wilanowa, oraz ursynowskiego odcinka A (bez tunelu) nastąpi do końca 2020 roku. Planowany termin oddania do użytku tunelu na Ursynowie przewidziany jest na drugi kwartał 2021 roku.

– W pierwszej kolejności planujemy oddać do użytku most wraz z węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński. Następnie do tego układu drogowego zamierzamy podłączyć odcinek do węzła Lubelska wraz z elementami tego węzła. W ten sposób podróżni zyskają nową alternatywę dla dojazdu do Warszawy od wschodu. Będą mogli tak jak obecnie dojeżdżać DK2 i ul. Trakt Brzeski do Trasy Siekierkowskiej albo skorzystać z nowego odcinka drogi ekspresowej S2 i w zależności od celu podróży zjechać na węźle Patriotów, węźle Wał Miedzeszyński lub węźle Przyczółkowa – informuje GDDKiA w Warszawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.