Dokumenty odbierzesz w paczkomacie

Od 1 października przy siedzibach starostwa powiatowego przy ul. Górnej i ul. Komunardów w Otwocku zaczną działać nowe paczkomaty. To efekt współpracy starostwa z firmą kurierską. Paczkomaty mają pomagać w obiegu dokumentów, które za ich pomocą będzie można przekazać do starostwa lub z niego odebrać

SYLWIA WYSOCKA

Odbiór przesyłek za pośrednictwem paczkomatów jest jedną z najchętniej wybieranych form korespondencji. Otwockie Starostwo Powiatowe wyszło naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i rozwijając przyjazny urząd, postanowiło ustawić paczkomaty w sąsiedztwie dwóch siedzib urzędu, w Otwocku przy ul. Górnej 13 i ul. Komunardów 10. Będą to jednak szczególne paczkomaty, ponieważ dzięki usłudze uruchomionej przez firmę inPost mieszkańcy zyskają możliwość odbioru i wysyłki także dokumentów urzędowych.

Mieszkaniec będzie mógł zanieść dokument do paczkomatu, z którego odbierze go urzędnik. Następnie przekaże on sprawę do rozpatrzenia. Odpowiedź urzędu ponownie trafi do paczkomatu, z którego dokument będzie mógł odebrać mieszkaniec. Ta forma kontaktu z urzędem to ułatwienie dla osób, które nie mogą osobiście załatwić swoich spraw w godzinach pracy urzędu lub mieszkają w dużej odległości od niego. Co ważne, interesanci będą mogli korzystać z dowolnego dostępnego paczkomatu, aby nadać korespondencję do starostwa.

– Takie paczkomaty umożliwiają procedowanie spraw urzędowych przez osoby, które nie mogą przyjść do urzędu w godzinach jego pracy. Dzięki nim wnioski i pisma będzie można przekazać również w weekend, a odebrać w dogodnej dla siebie porze dnia – informuje wicestarosta Krzysztof Kłósek. – Paczkomaty zapewniają też dodatkowe bezpieczeństwo w związku z brakiem konieczności stania w kolejce czy bezpośredniego kontaktu w urzędzie. Cieszę się, że udało się nam zrealizować ten projekt. Jesteśmy jednym z pierwszych urzędów w Polsce, który go realizuje – dodaje wicestarosta.

Pomysłodawcą postawienia paczkomatów przy starostwie jest powiatowy radny Dariusz Kołodziejczyk. Starostwo wydzierżawiło grunt pod paczkomaty firmie InPost na dwa lata. Stawka czynszu dzierżawnego za metr kwadratowy wynosi tylko 3 zł (przestrzeń potrzebna pod paczkomaty to w obydwu przypadkach 5,85 m. kw.), ale wynika ona z umożliwienia przekazywania dokumentów.

One thought on “Dokumenty odbierzesz w paczkomacie

  • 28 września 2020 o 17:47
    Permalink

    Nareszcie! Teraz urzędy nie będą mogły mydlić oczu, że sprawa idzie wolno, bo przesyłka długo szła 😉 jeśli dokumenty będą szły z taką prędkością jak szybkie nadania w inpoście, to nie ma bata, nikt nie uwierzy w powyższe tłumaczenia 😀

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.