Historyczny sukces uczniów LO im. Słowackiego

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III w Otwocku zwyciężyli w konkursie historycznym Patria Nostra. Zespół w składzie: Klaudia Adamczyk, Wiktoria Sobota i Patryk Marszałek przygotował animację historyczną poświęconą koronacji św. Jadwigi Andegaweńskiej.

Patria Nostra to konkurs, który ma na celu propagowanie polskiej historii, budowanie poczucia dumy narodowej i pogłębianie wiedzy z zakresu dziejów naszego narodu. Uczestniczące w nim zespoły uczniów miały za zadanie przygotować 30-sekundową animację komputerową lub 45-sekundowy film, poświęcone konkretnemu wydarzeniu historycznemu
z dziejów Polski.

Konkurencja była ogromna, ponieważ w tegorocznej edycji wzięły udział aż 83 drużyny z Mazowsza i Polonii z całego świata. Uczniowie otwockiego liceum znaleźli się wśród 25 najlepszych zespołów, które mogły wziąć udział w uroczystej gali finałowej zorganizowanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Drużyna ze „Słowaka”, przygotowana przez nauczycielkę historii Magdalenę Osenkę, otrzymała w głosowaniu 107 punktów i zajęła pierwsze miejsce. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. książki o tematyce historycznej, plecaki, sprzęt multimedialny, a także replika szabli z wygrawerowanym napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz bilety na wycieczkę edukacyjną do Brukseli, na którą młodzież uda się po zniesieniu obostrzeń sanitarnych.

Wydarzenie mogło odbyć się dzięki wsparciu licznych patronów i sponsorów, wśród których znalazło się wiele instytucji, firm i osobistości, m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych czy Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych zmaganiach.

MO

5 komentarzy do “Historyczny sukces uczniów LO im. Słowackiego

 • 30 września 2020 o 09:53
  Permalink

  dobrze że nie uczy ich Pan H. bo by nie osiągneli sukcesu

  Odpowiedz
 • 2 października 2020 o 09:59
  Permalink

  ciekawe czy już przenieśli się do katolika czy może w następnym roku to zrobią

  Odpowiedz
 • 3 października 2020 o 08:14
  Permalink

  Gdzie indziej sa mikrobiologia, informatyka, astrofizyka itd. – u nas oreze, oredzie, gloria, victoria.
  Gdzie indziej jest IBM, SAP, Google itd. – u nas Czestochowa, Cedynia i Grunwald.

  A „przyszlosc Narodu” uczy sie na pamiec Prusa i Zeromskiego…… 🙁

  Odpowiedz
 • 3 października 2020 o 18:58
  Permalink

  „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz bilety na wycieczkę edukacyjną do Brukseli” = Ale nonsens, ale sprzeczność, ale ab-sur-dy-stan !

  Odpowiedz
 • 3 października 2020 o 20:17
  Permalink

  A ja bardzo pragnę pogratulować licealistom i ich nauczycielce. To ogromnie budujące, że jest młodzież, której się chce, która ma pomysły i chęci aby je realizować. Brawo! Tak trzymać! Żenada, że komentarze wyżej pisze grupa hejterek i hejterów, których stać tylko na puszczanie bąków w internecie. Zamiast gratulacji sączą jad. Obrzydliwe!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.