Seria alarmów bombowych w placówkach oświatowych

Dyrekcje kilku szkół podstawowych i przedszkola dostały e-maile z informacją, że w ich placówkach zostały podłożone ładunki wybuchowe. Ewakuowano uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników administracyjnych. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej i policji. – Przestraszyłam się, gdy okazało się, że muszę jak najszybciej odebrać synka ze szkoły – mówi pani Kinga, mama jednego z uczniów.

AGNIESZKA JASKULSKA

Źródło: Facebook OSP KSRG Malcanów

W ostatnim czasie niepokojące e-maile z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym dotarły do placówek oświatowych i różnych instytucji w całym kraju, również w powiecie otwockim. W poniedziałek, 28 września takie wiadomości otrzymało kilka szkół podstawowych i przedszkole na naszym terenie. 

Najpierw e-mail dotarł do Przedszkola nr 17 przy ul. Czaplickiego w Otwocku. Dyrekcja placówki wezwała służby i ewakuowała 24 dzieci i ośmiu pracowników przedszkola. – Zgłoszenie otrzymaliśmy po godz. 13.20 – mówi mł. bryg. Maciej Aptacy, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku. Na miejscu interweniowały policja i kilka zastępów straży pożarnej. –  Po dokładnym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń w przedszkolu okazało się, że był to fałszywy alarm. Nie znaleziono ładunków wybuchowych – podkreśla mł. bryg. Aptacy. 

W tym samym czasie służby otrzymały zgłoszenie od dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Otwocku. Do placówki dotarł niepokojący e-mail, z którego wynikało, że w szkole może być podłożony ładunek wybuchowy. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 13.45 – potwierdza mł. bryg. Maciej Aptacy. Dyrekcja „Ósemki” zarządziła ewakuację całej szkoły. – Policjanci i strażacy przeszukali szkolne pomieszczenia. W tym przypadku alarm również okazał się fałszywy. W budynku nie znaleziono ładunków wybuchowych – informuje zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku. 

Niepokojący e-mail odebrała także dyrekcja Szkoły Podstawowej w Celestynowie. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 13.58 – mówi mł. bryg. Maciej Aptacy. Z podstawówki ewakuowano ponad 350 uczniów i 37 pracowników szkoły. Alarm znów okazał się fałszywy. – W dwóch budynkach szkoły podstawowej, w których odbywały się lekcje, nie znaleziono ładunków wybuchowych – zaznacza mł. bryg. Aptacy. 

Podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia jeszcze w Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie. Tam także dyrekcja otrzymała e-mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. – To zgłoszenie dostaliśmy o godz. 14.42. Na miejscu interweniowały policja i kilka zastępów straży pożarnej – informuje mł. bryg. Maciej Aptacy. Pani Kinga, której synek uczęszcza do józefowskiej „Trójki”, mówi: – Sytuacja była bardzo stresująca. Musiałam szybko przyjechać do szkoły i odebrać synka. Na terenie podstawówki roiło się od funkcjonariuszy – tłumaczy mama ucznia. Policjanci i strażacy dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia, ale na szczęście nie znaleźli żadnych ładunków wybuchowych. – Alarm okazał się fałszywy – podkreśla zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku. Sprawę serii fałszywych alarmów bombowych wyjaśnia policja.

Więcej na ten temat w „Linii Otwockiej” w poniedziałek, 5 października. One thought on “Seria alarmów bombowych w placówkach oświatowych

  • 30 września 2020 o 16:17
    Permalink

    Dziś taka sama sytuacja miała miejsce w przedszkolu Ługuś w Karczewie.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.