Trochę bliżej do szkoły w Wólce Mlądzkiej

W piątek, 25 września władze Otwocka podpisały umowę z firmą, która zbuduje nową Szkołę Podstawową nr 8 w Wólce Mlądzkiej. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy rok szkolny dzieci rozpoczną w nowym budynku szkoły – mówi prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

IGOR NOWACKI

Mieszkańcy Wólki Mlądzkiej na tę inwestycję czekali od wielu lat. – Warunki, w jakich obecnie muszą uczyć się dzieci, wołają o pomstę do nieba – słyszymy od dyrekcji szkoły. Budynek, który wybudowano 30 lat temu w czynie społecznym, miał być tylko tymczasowym rozwiązaniem. Prowizorka jednak stoi do dziś, choć ze względu na stan techniczny budynek już dawno powinien być wyłączony z użytkowania. Władze miasta obiecują, że wkrótce to się zmieni.

W połowie września w przetargu wyłoniono firmę, która wybuduje nową „Ósemkę”. W piątek, 25 września przed budynkiem szkoły w Wólce Mlądzkiej prezydent Otwocka Jarosław Margielski i prezes spółki ARCUS Technologie Arkadiusz Masny podpisali umowę. Według przyjętego harmonogramu jeszcze w tym roku ma powstać projekt, a jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, zostaną też wylane fundamenty. Pozostałe prace będą wykonane w przyszłym roku i mają zakończyć się do 31 sierpnia.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy rok szkolny dzieci rozpoczną w nowym obiekcie – mówił wyraźnie zadowolony prezydent Margielski. – Jest to największa inwestycja w naszym mieście od czasów realizacji Funduszu Spójności (budowy sieci kanalizacyjnej – przyp.red.). Prawie 19 mln zł na projekt i budowę tej placówki jest rekordową inwestycją w ostatnim czasie – dodał prezydent.

– To podpisanie umowy bardzo cieszy. Mimo kłód rzucanych pod nogi, gdy kilka razy po drodze można było się zwyczajnie zniechęcić, nie zniechęciliśmy się i idziemy dalej do przodu. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku dzieci będą mogły uczyć się w nowym budynku „Ósemki” – mówiła przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek.

Nie do poznania zmieni się także teren wokół szkoły, m.in. powstanie na nim boisko wielofunkcyjne, bieżnia, plac zabaw, parking, kontenerowy łącznik pomiędzy halą a nową szkołą. Istniejący budynek zostanie rozebrany. To znacząca różnica między koncepcją z 2018 roku, gdy za podobną kwotę planowano tylko budowę budynku szkolnego, a za zagospodarowanie terenu i wyburzenie starej szkoły trzeba byłoby dodatkowo zapłacić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.