Powiat otwocki w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia dla mieszkańców

Epidemia koronawirusa w powiecie otwockim przybrała na sile. Od soboty, 26 września powiat był w żółtej strefie, ale w ostatnich dniach sytuacja epidemiczna gwałtownie się pogorszyła – odnotowano ponad 187 przypadków wirusa. Dziś (czwartek, 1 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że powiat otwocki trafił do czerwonej strefy. Jakie obostrzenia obowiązują mieszkańców?

AGNIESZKA JASKULSKA

„Linia” na bieżąco informuje o aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie. Niedawno pisaliśmy, że od początku września otwocki sanepid odnotowuje wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem. W związku z tym ponad tysiąc mieszkańców powiatu objęto kwarantanną, dotyczy to m.in. uczniów wielu klas z różnych szkół. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że powiat otwocki znalazł się w żółtej strefie! Jednak sytuacja epidemiczna gwałtownie się pogorszyła, w ciągu ostatnich 14 dni otwocki sanepid odnotował ponad 187 przypadków wirusa. – W powiecie otwockim nie ma dużych ognisk takich jak np. to, które na początku września odnotowaliśmy w jednym z lokalnych przedsiębiorstw, gdzie wirusem zaraziło się 51 osób – tłumaczy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku. – Obecnie odnotowujemy dużą ilość pojedynczych przypadków wirusa, przede wszystkim w rodzinach, gdzie np. jedna osoba zarazi się koronawirusem od innego członka rodziny – wyjaśnia otwocki sanepid. 

W związku z nagłym wzrostem liczby przypadków koronawirusa (ponad 187)  w krótkim czasie dziś (czwartek, 1 października) Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że powiat otwocki został objęty czerwoną strefą. Oznacza to, że mieszkańcy muszą przestrzegać nowych obostrzeń, które zaczną obowiązywać od soboty, 3 października.  

W strefie czerwonej obowiązuje m.in.:

 • zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej,
 • na weselach i innych imprezach rodzinnych może bawić się maksymalnie 50 osób z wyjątkiem obsługi,
 • wydarzenia sportowe mogą być organizowane, ale bez publiczności,
 • nie można organizować żadnych wydarzeń kulturalnych zarówno w budynku, jak i w plenerze,
 • limit osób: w siłowniach (jedna osoba na 10 m kw.), w kinach (może być 25 proc. publiczności), 
 • ograniczona liczba wiernych w kościołach lub w innych obiektach kultu, dopuszczalne 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wynosi 150 osób,
 • w lokalu i ogródku gastronomicznym może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe – klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos (od 15 października w czerwonej strefie mają obowiązywać nowe, dodatkowe obostrzenia, m.in. będzie ograniczona działalność restauracji, pubów i barów do godz. 22),
 • w salonach kosmetycznych i fryzjerskich może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci (obostrzenia obowiązują w żółtej i czerwonej strefie),
 • w środkach transportu pasażerowie mogą zająć 50 proc. liczby miejsc siedzących lub 30 proc. miejsc, w zależności od środka transportu,
 • w sklepach, na bazarach czy targowiskach obowiązkowo należy zakrywać ust i nosa, nosić rękawiczki lub stosować środki do dezynfekcji rąk (obostrzenia obowiązują w żółtej i czerwonej strefie).

Co tydzień Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (czerwona i żółta strefa). – W powiecie otwockim mieszka 124 tys. osób. Jeśli liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni przekroczy 150, powiat zostaje objęty czerwoną strefą, w której panują dodatkowe obostrzenia. Obowiązują one do czasu, aż liczba zakażeń zacznie maleć – tłumaczy otwocki sanepid. 42 komentarze do “Powiat otwocki w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia dla mieszkańców

 • 1 października 2020 o 14:08
  Permalink

  A czy te „przesiębiorstwo” z 51 zarażonymi osobami to nie przypadkiem komisariaty i posterunki policji?

  Odpowiedz
 • 1 października 2020 o 14:37
  Permalink

  Może bliżej na temat tego przedsiębiorstwa bo każdy miejscowy i tak wie o kogo chodzi i że „dyrektora” odchodzącego na zasłużoną emeryturę tak hucznie żegnano że się pozarażali „pracownicy produkcyjni”

  Odpowiedz
 • 1 października 2020 o 17:10
  Permalink

  coronaświrus to jedno wielkie kłamstwo aby ludzi zastraszyć upodlić podporządkować za mordę krótko trzymać i prowadzić jak barany

  Odpowiedz
  • 1 października 2020 o 19:26
   Permalink

   Nie masz zbyt wiele rozumu, jest szansa, że i Ciebie dopadnie.

   Odpowiedz
   • 1 października 2020 o 22:17
    Permalink

    Chyba ogladasz za duzo reżimowej tv

    Odpowiedz
   • 1 października 2020 o 22:22
    Permalink

    Za to u Pana całe zatrzęsienie intelektu.Każdy kto umie czytać już wie, że wirus jest (a z nim tysiące innych), ale histeria z nim związana nie ma żadnych podstaw.Zagrożenie na poziomie grypy.Ale jeżeli Pan swoją wiedzę z mainstreamowych mediów …. Wyłączyć radio, tv i pandemia znika.

    Odpowiedz
   • 2 października 2020 o 07:34
    Permalink

    Raczej to Ty nie myślisz w oparciu o fakty.

    Odpowiedz
 • 1 października 2020 o 17:59
  Permalink

  Coraz więcej zakażeń w powiecie, staliśmy się już czerwoną strefą a „foliarze” na różnego rodzaju forach coraz bardziej aktywni. Naprawdę nie da się jakoś kasować tych debilnych postów a ich autorów banować? Rozumiem wolność słowa ale nie dla kompletnych idiotyzmów do tego mających wyjątkowo szkodliwy wpływ na niezorientowanych w tematach epidemiologicznych, co zresztą widać po statystykach chorobowych w naszym powiecie. Dalej nie noście maseczek i brońcie swojej mitycznej wolności niczym szlachta XVIII-wieczna.

  Odpowiedz
  • 1 października 2020 o 22:38
   Permalink

   Panie Radomirze znowu się ścieramy.Skąd u Pana takie bolszewicko-ubeckie zapędy?Znowu żąda Pan cenzury.Jak rozumiem jest Pan wybitnym epidemiologiem, skoro żądanie prawdy nazywa Pan idiotyzmem? Liczby nie kłamią, pandemii nie ma – jest tylko histeria.Codziennie w Polsce umiera 1200 osób a na covida od marca umarło ok 300 (dane MZ). Czy próbował Pan dostać się do lekarza?Ile osób umrze bo cały wysiłek służby zdrowia ukierunkowany jest na pandemię?To Pan jest szkodnikiem.A wolność nie jest mityczna.Jak ma Pan duszę niewolnika to Pana problem.Nie wszyscy chcą dusić się i zagrzybiać dla widzimisię polityków którzy pandemię wykorzystują do własnych celów dobrze wiedząc że to ściema.Jeżeli Pan tego nie widzi to…. ale nie chcę kopać leżącego.Natura wystarczająco Pana pokarała intelektem (tzn. jego brakiem).

   Odpowiedz
    • 2 października 2020 o 09:08
     Permalink

     Do Robek.Nie wiem do kogo skierowane było określenie „debil”, ale starajmy się unikać zbyt ostrych wyrażeń.Po za tym przydałoby się uzasadnienie.

     Odpowiedz
   • 2 października 2020 o 10:22
    Permalink

    Panie Darku! Trzeba odróżnić dwie rzeczy. Z jednej strony wprowadzane obostrzenia i tu faktycznie można podyskutować, czy to co się proponuje jest sensowne. Ja do wielu rozwiązań (zwłaszcza tych z wiosny pokroju zakazu wchodzenia do lasu, zakazu wychodzenia dzieci z domu czy np. obowiązku utrzymywania dystansu dwumetrowego na spacerze z rodziną) byłem krytyczny i wiele z nich uznawałem za idiotyczne i świadczące o ostrej panice tych co je wprowadzali. Nie uważam też by ich krytykowanie w internecie było czymś niewłaściwym, chociaż staram się przestrzegać obowiązującego prawa. W maseczce w środkach transportu czy w sklepach chodzę w wersji prawidłowo założonej czyli z nosem zakrytym, dotychczas żadnego zakażenia nie załapałem, również nikt z mojej rodziny, więc z tego domniemuję, że akurat to obostrzenie jest skuteczne i prawidłowe.

    Natomiast czym innym jest twierdzenie, że pandemii w ogóle nie ma, że podawane statystki to są medialne wymysły, nie ma żadnych zakażeń i w ogóle jest to jeden wielki spisek by z mieszkańców akurat Otwocka zrobić niewolników wielkich tego świata. A takie idiotyzmy można zarówno na forum internetowym Linii Otwockiej jak i na otwockiej grupie dyskusyjnej przeczytać i dlatego uważam, że dla dobra wszystkich byśmy szybko wyszli z czerwonej strefy ktoś mądry powinien to kasować. Podobnie jak powinno się usuwać twierdzenia, że ziemia jest płaska czy, że wszyscy mamy wszczepione chipy przez kosmitów. Nie zabraniam nikomu być wariatem, ale niekoniecznie musi się on tymi swoimi wariackimi przemyśleniami dzielić ze społeczeństwem. Wolność słowa polega na spieraniu się na poglądy a nie na zaprzeczaniu oczywistym faktom i atakowaniu tych którzy kolor biały nazywają białym a nie bordowym, bo taki kaprys ma autor tego typu wypowiedzi.

    Odpowiedz
    • 2 października 2020 o 19:57
     Permalink

     Panie Radomirze.Liczby (oficjalne) dowodzą,że pandemii (w dawnej definicji) nie ma.A jeżeli upiera się Pan aby to tak nazywać to proszę wspomnieć o pandemii grypy itp.Taka sama a nawet mniejsza śmiertelność (znowu oficjalne dane). Nie chodzi tylko o mieszkańców Otwocka.Poza nielicznymi krajami, które oparły się histerii (np. Szwecja) problem ten występuje na całym świecie.Trzeba sprzedać przyszłą szczepionkę i sprawdzić jak za pomocą strachu manipulować ludźmi.Gdyby Pan zadał sobie trochę trudu, znalazł by Pan głosy wielu światowej rangi naukowców, którzy negują strategię wobec tej „pandemii”. Niestety media typu youtube sekują takie coraz liczniejsze głosy.Nagłaśniane są tylko postacie zależne od grantów Bigfarmy, które ochoczo przyklaskują kolejnym ograniczeniom.Nie podaje się badań (poważnych instytutów,nie „płaskoziemców” ) udowadniające,że noszenie maseczki absolutnie nic nie daje (chyba,że byłaby to chirurgiczna) a wręcz przeciwnie jest szkodliwe dla zdrowia noszącego.Nawet pan Pinkas z sanepidu przyznał się nieopatrznie , że są po to aby nie zapomnieć o pandemii. Podsumowując – ok 300 ofiar covida od marca-1200 zgonów dziennie,zapaść służby zdrowia- tysiące ofiar niezdiagnozowanego raka i innych chorób,zapaść gospodarcza,zastraszenie społeczeństwa oraz wykorzystanie pseudo pandemii do coraz większej kontroli nad ludźmi.
     A wolność słowa jest prawem nadrzędnym, każdy powinien mieć możliwość do wyrażania swych poglądów.Inaczej mamy faszyzm,komunizm i totalitaryzm.I to jest właśnie walka o wolność proszę Pana.

     Odpowiedz
     • 2 października 2020 o 20:30
      Permalink

      Nie wiem skąd Pan wziął te 300 zgonów na COVID skoro według oficjalnych statystyk na powszechnie dostępnych stronach internetowych liczba ta wynosi ponad 2500. Ot prawdy z youtube autorytetów typu „pracownik oddziału zakaźnego” oczywiście bez podania nazwiska by nie zweryfikować albo anonimowych przeklejek nie wiadomo skąd. Albo wybitnych „epidemiologów” z tygodnika Sieci jak Pan Karnowski czy Pawlicki.

      Nie przyszło Panu do głowy, że mniejsza liczba zgonów w stosunku do dawnych epidemii wynika po prostu z wyższego poziomu leczenia współczesnej służby zdrowia? Że leczenie dzisiaj to zupełnie inny poziom niż po pierwszej wojnie światowej (hiszpanka) nie mówiąc już o średniowieczu (dżuma)? Zamierza Pan zestawiać ze sobą te epoki by udowadniać brak zasadności noszenia maseczek albo twierdzić że epidemii nie ma? Przecież to śmieszne jest. Oczywiście że jest, tylko mamy lepsze narzędzia niż ludzie średniowiecza by z nią walczyć.

      Co do polityki epidemiologicznej ekipy Pana Morawieckiego to nie musi mnie Pan przekonywać, że jest bezsensowna, bo to też widzę. Przede wszystkim skrajnie niekonsekwentna, dostosowana populistycznie do kalendarza wyborczego i robiona na zasadzie udawania że się walczy z Covidem. Jak się wprowadza sankcje, to się powinno je egzekwować, czy prowadzić kampanie propagujące pewne zachowania a nie opowiadać, że koronawirusa już zwalczyliśmy i można głosować w wyborach. Wiele to się od Trumpa nie różni, ale to nic dziwnego w końcu to ten sam pień ideologiczny. Pan Morawiecki powinien odejść ze swojej funkcji podobnie jak zrobił Pan Szumowski i dopiero z jakimś wiarygodnym politykiem na stanowisku premiera moglibyśmy zacząć poważnie walczyć z epidemią.

      Odpowiedz
      • 2 października 2020 o 20:32
       Permalink

       Ostatnie zdanie drugiego akapitu powinno brzmieć: „Oczywiście że jest pandemia, tylko….”

       Odpowiedz
      • 2 października 2020 o 22:02
       Permalink

       Szanowny Panie.Od razu widać,że nie zadał Pan sobie trudu i nie poszperał. MZ oficjalnie przyznaje,że zmarło tylko ok. 300 osób u których jedyną przyczyną śmierci był covid.Liczba 2500 dotyczy osób u których stwierdzono wirusa ale przyczyna śmierci wynikła z powodu chorób towarzyszących.Szpitale nie przeprowadzają sekcji tylko wszystkie te przypadki zaliczają do ofiar covida.Co do autorytetów proszę poszukać 2 wydań „Warto Rozmawiać”To chyba jedyne mainstreamowe audycje gdzie starli się zwolennicy i przeciwnicy tej histerii.WRealu 24 występowali znani epidemiolodzy polscy i zagraniczni (głównie profesorowie działający klinicznie) i nie pozostawili suchej nitki określeniu „pandemia”. Wszyscy oni twierdzą,że zjadliwość tego wirusa jest nawet niższa niż grypy.Dodatkowo wiadomo że z różnymi mutacjami korona wirusa mamy doczynienia od lat.Będzie nam towarzyszył przez następne lata.Tak,leczenie mamy bardziej zaawansowane,ale ponad 90 procent wypadków nie wymaga go w ogóle.Większość nawet by nie wiedziała o zakażeniu.Epidemii oczywiście nie ma, albo inaczej – jest w takiej formie jak grypy np.Ale z powodu grypy nie zamykamy kraju, nie doprowadzamy do bankructw, nie nakazujemy nosić bezużytecznych maseczek,nie depczemy wolności oraz nie wprowadzamy psychozy.Do ofiar covida proszę dodać tysiące (tak oceniają lekarze) przypadków gdzie leczenia innych chorób zaniechano gdyż cała moc służby zdrowia została skierowana do walki z „pandemią”. Leczenie prze telefon było do tej pory zakazane.Co do polityków-praktycznie obie strony nie są zainteresowane zaprzestaniem tego szaleństwa.Ludzie wystraszeni bez oporu zrezygnują z wolności na rzecz bezpieczeństwa.Ale tego niebezpieczeństwa nie ma.Jest normalne życie w świecie pełnym różnych chorób z których covid jawi się jako mało groźny.Naprawdę gdy Pan podrąży i rozważy dane (a są one dostępne) Pana wiara w komunikaty oficjalne zmaleje.Podam tylko jeden przykład:podaje się ilość osób zakażonych (nie mylić z chorymi) ale nie podaje się ilości testów.Tak można manipulować do woli.Warto dodać,że nawet producenci tych testów przyznają,że ich wiarygodność wynosi między 60 a 70%. Proszę zrobić eksperyment.Wyłączyć TV ( i TVPIS i TVN) oraz radio.Pandemia znika.Nie ma trupów na ulicach.Ilość zgonów jest mniejsza niż w zeszłym roku.

       Odpowiedz
  • 2 października 2020 o 00:46
   Permalink

   Dlaczego w wakacje jakoś każdy zapomniał przypadkiem o korona tylko wszędzie pełno ludzi na plażach jak sardynki w puszce w sklepach niektórych a po co ta maska pytali się a teraz co nagle bum wirus tak nagle… Więcej osób umiera na raka czy z głodu niż na to coś.

   Odpowiedz
 • 2 października 2020 o 10:07
  Permalink

  w tym kraju NFZ leczy już tylko na koronowirusa, resztę chorób obsługują państwowi lekarze po godzinach, na prywatnych praktykach

  Odpowiedz
 • 2 października 2020 o 14:33
  Permalink

  te obodtrzenia NIE MAJA PODSTAWY PRAWNEJ !!!!!! W polsce NIE MA ogłoszonej pandemii !! wewc wszystkie restrykcje w tym maseczkomania – to BEZPRAWIE !!!!!!

  Odpowiedz
 • 2 października 2020 o 18:05
  Permalink

  Jak tam foliarze? Wasz idol i duchowy przewodnik Donaldinio Trump łyknął koronawirusa a przestrzegający reguł sanitarnych Joe Biden nie. To co? Dalej pajacujemy z nienoszeniem maseczek czy jednak mądrzejemy?

  Odpowiedz
  • 2 października 2020 o 20:05
   Permalink

   A skąd Pan nie wie,że Pan nie ma wirusa?W TVN powiedzieli?Stosuje Pan prymitywne metody (podejrzewam,że Pana poziom nie pozwala na inne) ośmieszenia ludzi nie przyjmujących na wiarę komunikatów medialnych.Prawdopodobnie dla Pana niezależne i dociekliwe myślenie jest zbyt trudne.To Pan w maseczce wygląda jak pajac i niewolnik.Widać pokochał Pan swoją rolę wiernego sługi lewactwa.

   Odpowiedz
   • 3 października 2020 o 06:19
    Permalink

    Że nie mam wirusa to jestem prawie pewny bo w sierpniu żona sobie robiła test na COVID na potrzeby jakiś badań i wyszedł jej negatywny. Zakładam że u mnie jest podobnie a dopóki nie zacznę mieć objawów kowidowych, to nie zamierzam wydawać pięciu stówek na testowanie mnie bo i po co. Strzela więc pan kulą w płot.

    Odpowiedz
    • 3 października 2020 o 10:11
     Permalink

     Objawów kovidowych a może jest Pan zarażony i przechodzi bezobjawowo

     Odpowiedz
     • 3 października 2020 o 11:44
      Permalink

      Przecież według obecnych wytycznych MZ testy robi się tylko objawowym, co zresztą jest słuszne. To po co mam robić prywatnie test jak objawów nie mam,

      Odpowiedz
 • 3 października 2020 o 06:15
  Permalink

  Po pierwsze to ja naprawdę wyjatkowo rzadko oglądam telewizję a już tym bardziej dzienniki bo nie lubię się stresować. Niestety zagladając gdziekolwiek do internetu też nie da się o pandemii zapomnieć a skutecznie przypominają mi o niej osoby ją negujące, które są wyjątkowo aktywne w komentarzach. Może warto też w tej kwestii spauzować to wtedy ja też będę i spokojniejszy i mniej aktywny.

  Wspomniany program Warto rozmawiać akurat widziałem. O koronnym argumencie Pana Pawlickiego i innych dotyczącego liczby zgonów pisałem wyżej. Dla mnie on jest efektem wyższego poziomu leczenia i jakości służby zdrowia niż to było w dawnych wiekach a nie tego że nie mamy pandemii. Co do statystyki zgonów to chyba nie ma dużego znaczenia czy ktoś zmarł na czysty Covid czy też ten wirus tak osłabił organizm osoby chorującej na coś innego, że ta zmarła. Gdyby Covida nie złapała, to pewnie by nie umarła.

  Z kolei zaproszonych do programu Pana Pospieszalskiego ekspertów rządowych wywaliłbym na zbity pysk, bo się totalnie kompromitowali ku uciesze zapewne przeciwników pandemii. To jest zresztą mój największy zarzut do obecnej ekipy Pana Morawieckiego czyli brak konsekwencji w działaniach. Niby walczą z epidemią, wprowadzają obostrzenia ale ich nie egzekwują (w środkach transportu tłumy jak przed epidemią a małolaty chodzą bez maseczek) i tak naprawdę mamy model szwedzki. Obok tego są pracodawcy, którzy przymuszają człowieka do pracy zdalnej, na którą tak jak ja nie ma ochoty albo utrudniają mu codzienne funkcjonowanie w biurze irytującymi zaleceniami. Efekt jest taki, że epidemia ma się w najlepsze (w bezwgzlędnej liczbie zakażeń mała Polska przeskoczyła już najbardziej zaludnione na świecie Chiny – ot strategia jakiej nam zazdrości cała Europa) a ludziom się zatruwa codzienne życie. Może zdecydujmy się na coś konkretnego albo ostre ograniczenia aż się zwalczy zupełnie epidemię albo przyjmijmy w pełni model szwedzki, dajmy ludziom normalnie żyć i niech sami decydują czy chcą chorować czy nie.

  Odpowiedz
  • 3 października 2020 o 09:19
   Permalink

   Panie Radomirze.Sam potwierdza (bezwiednie) to co piszę.Testu Pan nie robi bo nie ma Pan objawów ( jak 90% zakażonych). Pominął Pan zgrabnie ofiary braku opieki lekarskiej.Nie odniósł się Pan do maseczek.Powtarza Pan do bólu TVPIS i TVN.W konkluzji sam Pan zgodził się na model szwedzki.Ja nie twierdzę że nie ma wirusa-twierdzę, że jest on na tyle mało groźny iż koszty związane z walką z nim (i te materialne i te niematerialne) daleko przewyższają efekty. Co do ilości zakażonych-im szybciej nabierzemy odporności jak Szwedzi tym szybciej zajmiemy się następną „pandemią” wymyśloną przez …………( tu są różne teorie spiskowe, ale jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze lub władzę). Co do polityków-ja mam poglądy zdecydowanie konserwatywne więc uważam że PEOWSKA mafia jak PISOBOLSZEWIA myślą tylko o swoich portfelach nie oczekiwałbym od nich rozsądnego podejścia. Do puki o „Pandemii” decydują politycy do puty będą odcinać naszą wolność jak salami.Wracając do ofiar-ich brak nie ma nic wspólnego z jakością leczenia u nas.Po prostu ten wirus nie jest bardziej zjadliwy niż grypa.Prawdopodobnie ci starsi w większości ludzie z różnymi chorobami współistniejącymi umarli by i tak.Powtarzam- dzień w dzień umiera 1200 osób,co tydzień 2000 na raka.Trzeba zachować skalę gdy przy tak mało śmiertelnej chorobie dobija się kraj i upadla ludzi.W Szwecji decyzje podejmuje epidemiolog i jak na razie dobrze mu idzie.Na koniec proszę nie nazywać foliarzami ludzi którzy nie chcą zatruwać organizm swoimi wydechami zdając sobie jednocześnie sprawę,że maseczki przed niczym nikogo nie chronią.Mają jedynie utrzymywać ludzi w strachu i izolacji.Wystraszonym i samotnym łatwo manipulować .

   Odpowiedz
   • 3 października 2020 o 11:56
    Permalink

    Nie napisałem, że preferuję model szwedzki a jedynie, że nie podoba mi się po pierwsze niekonsekwencja i hipokryzja w działniu rządowym a po drugie dualizm w tym podejściu z jednej strony Państwa a z drugiej samorządów czy pracodawców. Dlaczego dzieci chodzą do szkół normalnie a uczelnie organizują naukę zdalną? Dlaczego jeden pracodawca organizuje normalnie pracę a drugi zmusza pracownika do siedzenia w domu na zdalnej? Dlaczego pracować mam zdalnie, tak samo jak w najgorszym okresie pandemii w kwietniu-maju a w pociągach czy skmkach nie przestrzega się limitów osób a nienoszący maseczek nie dostają mandatów? W taki sposób epidemii na pewno nie zwalczymy i od takiej anarchizacji państwa już lepsza jest wolna amerykanka w wydaniu szwedzkim. Natomiast jeśli służby zaczną egzekwować nakazy epidemiologiczne i ludzie zaczną ich przestrzegać to oczywiście jest to lepsze od modelu szwedzkiego. Tylko jak obywatel ma ufać państwu, jak jego premier powiedział, to co powiedział w lipcu, co jest wodą na młyn wszystkich foliarzy

    A jak będzie ze śmiertelnością COVIDu to zobaczymy w najbliższych tygodniach, bo jak widać po najnowszych statystykach epidemia w Polsce dopiero się rozkręca. A w Otwocku to w ogóle może być wesoło skoro jest to najbardziej zasmogowane miasto w okolicach Warszawy a to ponoć sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

    Odpowiedz
 • 4 października 2020 o 07:58
  Permalink

  Panie Radomirze.Ja Panu podaję twarde dane a Pan odpowiada sloganami z tv i prasy.Widać już Panu mózg wyprali i samodzielnie pomyśleć się nie da.Nie pisałem o śmiertelności wirusa bo jest minimalna-pisałem o śmiertelności w wyniku zaniedbań innych chorób. Egzekwować maseczek nie mogą bo nakaz jest niezgodny z prawem.Epidemia się nie rozkręca, tylko robione jest więcej pseudotestów.Smog do wirusa ma się takk samo jak cykliści do klimatu.Ale niech Pan w to wierzy.Jedzie Pan po rządzie a słucha ich zaleceń.Jeżeli kłamią w jednym
  przypadku , mogą i w innych.I niech Pan nosi odznakę niewolnika, ale proszę nie wymagać tego od innych.Niektórych stać na samodzielne myślenie.Pozdrawiam i chyba na tym zakończymy tę konwersacje-piękna pogoda ,czas pooddychać świeżym powietrzem nie zatrutym maseczką.

  Odpowiedz
  • 4 października 2020 o 13:03
   Permalink

   No ja właśnie wróciłem z wycieczki rowerowej po powiecie otwockim, zrobiłem jakieś 30 km po kilku miejscowościach i mam takie refleksje co do walki naszego rządu z epidemią. Otóż ani jednego radiowozu nie minąłem, który by jeździł i sprawdzał przestrzeganie przepisów o maseczkach, limitach itd. A to jest czerwona strefa więc chyba zagrożenie zakażeniami jest spore. Tak właśnie ekipa rządowa walczy z epidemią obecnie.

   Co do mandatów to przepis na ich nakładanie jest a jak ktoś się nie zgadza może dochodzić swoich praw przed sądami – to dość droga impreza zwłaszcza gdy korzysta się z profesjonalnego pełnomocnika ale kto bogatemu zabroni. W Polsce nie mamy prawa precedensowego tylko stanowione więc jeden czy dwa wyroki sądowe nie uchylają mocy obowiązującej przepisu i nie zwalniają organów ścigania z obowiązku jego stosowania. Dziwię się że Pan ponoć konserwatysta ma tak lekceważący stosunek do przestrzegania prawa i wzywa do anarchizacji. Wydawało mi się zawsze, że konserwatyzm wiąże się z szacunkiem do obowiązujących przepisów. A ponoć to ja jestem bolszewikiem.

   Odpowiedz
   • 4 października 2020 o 13:50
    Permalink

    Szanowny Panie. Rozporządzenie nakazujące noszenie maseczek jest bezprawne, ponieważ nie wprowadzono stanu wyjątkowego. Więc nie mam obowiązku go szanować. Policja dzięki Bogu ma co robić i nie zajmuje się głupotami. Pana bolszewizm objawia się chęcią narzucenia innym swoich poglądów i nie przyjmowanie do wiadomości tego że ktoś może myśleć samodzielnie. Świat się rusza, pewno nie czytał Pan listu 400 Belgijskich lekarzy. Gatesowi się to nie spodoba. A Panu życzę bardziej dociekliwego odbierania rzeczywistości. Wtedy trudniej będzie mainstreamowi Panem manipulować.

    Odpowiedz
    • 4 października 2020 o 15:08
     Permalink

     W filmie Pułkownik Kwiatkowski jest taka scena gdzie Kondrat udając ubeckiego pułkownika poucza jakiegoś niższego stopniem „zapamiętajcie sobie, prawo stosujemy wtedy gdy nam się podoba”. Pan podobnie komuszy tok myślenia wszystkim proponuje. To nie Pan jest od oceniania konstytucyjności danego przepisu tylko sądy i Trybunał Konstytucyjny. Naprawdę takie anarchizujące podejście do prawa prawdziwemu a nie malowanemu konserwatyście nie przystoi.

     Odpowiedz
 • 4 października 2020 o 18:40
  Permalink

  A dla wszystkich koronasceptyków, zarzucających mi uleganie propagandzie TVP czy TVN (których swoją drogą nie oglądam poza filmami czy serialami) polecam artykuł z okopresshttps://oko.press/liczba-ciezko-chorych-na-covid-19-wzrosla-o-75-procTam są i statystyki i twarde dane pokazujące że nie jest dobrze i w Polsce i Europie. I naprawdę byłoby dobrze żeby zarówno nasze władze lokalne, Policja a przede wszystkim ludzie zaczęli się przejmować, że jesteśmy w czerwonej strefie i trzeba przestrzegać obostrzeń. A nie za przeproszeniem p…….ć po różnych forach o naruszaniu wolności osobistej przez noszenie maseczki. Naprawdę rodzice Was mocno rozpuszczali w dzieciństwie skoro tylko takie macie obecnie problemy.

  Odpowiedz
  • 4 października 2020 o 20:01
   Permalink

   No to teraz dowalił Pan. W imię dobra ogółu można łamać prawo bo wódz, idole łże elity tak chcą, cel uświęca środki jeżeli się nie zgadzasz, jesteś rozpuszczonym bachorem (w moim przypadku 59 letnim). Walka o prawdę i wolność kosztowała mnie 2 lata w latach 80 dlatego je tak cenię. Mam nadzieję że , lewactwo, faszyści i bolszewicy nie ro.. z tego kraju a ludzie tak odporni na wiedzę jak Pan nie będą narzucali narracji. Miłego bycia niewolnikem.

   Odpowiedz
   • 5 października 2020 o 07:23
    Permalink

    Zadałem sobie wczoraj trochę trudu by poszukać trochę wiadomości o koronasceptykach, bo lubię zrozumieć i poznać osobę, z którą rozmawiam. Pan też wierzy, że szczepionki na COVID będą robione ze zmielonych płodów poaborcyjnych i wszczepi się do nich czipy by ludzi kontrolować niczym w filmie Matrix? A za tym wszystkim stoi Bill Gates i Chińczycy, którzy będą te chipy namierzać przez stacje 5G? Ależ to trzeba mieć porypany mózg, by coś tak chorego wymyślić i jeszcze w to wierzyć.

    Odpowiedz
    • 5 października 2020 o 08:05
     Permalink

     Gdzie Pan to wyczytał?Typowe dla lewactwa – jeżeli nie jesteś za gender, lpg+, poprawnością polityczną to na pewno : faszysta,homofob,płaskoziemca itp.Argumenty użyte przez Pana są poniżej nawet mułu. Szczepionka nic nie załątwi gdyż wirus mutuje.A to oznaczałoby szczepienie coroczne (dla producenta złoty interes). Normalne szczepionki bada się przez kilka lat-tu niesprawdzony wyrób wciskałoby się nam co roku.Co do Gatesa to akurat już bym się zastanowił.Jest zwolennikiem tzw. paszportów szczepionkowych.Masz szczepienie-możesz pójść do kina, wyjechać za granicę itp. Po za tym jest właścicielem firm produkujących szczepionki i zwolennikiem totalnej kontroli.Dlaczego zadał Pan sobie tyle trudu aby odszukać idiotyczne insynuacje a nie przeczytał Pan np listu otwartego 300 lekarzy belgijskich?Czyżby nie po linii?Typowe dla „okrągłoziemców” – jeżeli fakty przeczą śmiertelności bobowita 19 to tym gorzej dla faktów.Niestety – szczepionki przywracającej racjonalne myślenie nie będzie.

     Odpowiedz
 • 6 października 2020 o 08:43
  Permalink

  Panie Darku czy mógłby Pan ignorować wypociny Radomira ? Nie karmić trola dyskusją z nim. .

  Odpowiedz
 • 9 października 2020 o 14:53
  Permalink

  Niestety przez takie osoby jak p. Darek, Eustachy i cała reszta (jak np poseł Czernek) mamy sytuację jaką mamy
  na chwilę obecną ponad 4000 zarażeń, brak łóżek, brak respiratorów, lockdown będzie samoistny bo nie będzie miał kto pracować – wszyscy chorzy i na kwarantannie.

  No ale jacy wszyscy byli mądrzy, wygadani, chętni do obrażania,
  Każdy „mądry” dopóki szkoda nie trafi go osobiście

  Szkoda że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi

  Odpowiedz
  • 12 października 2020 o 07:46
   Permalink

   Szanowny Panie.Poza pretensjami nie zauważam polemiki z Pana strony.Co do sytuacji-jakoś nie widzę karetek wiozących sznurkiem chorych i zmożonego ruchu na cmentarzach.Ilością zakażonych( nie chorych,gdyż przytłaczająca większość przechodzi to lżej niż grypę) steruje się ilością przeprowadzanych testów.Widzę za to w mediach epatowanie strachem oraz szerzenie paniki.Widzę, że wszelkie merytoryczne pytania o naukowe wytłumaczenie kończy się tylko epitetami.Znani lekarze zadali MZ merytoryczne pytania, jako odpowiedź podano zalecenia WHO(w tej sytuacji mało organizacji mało wiarygodnej). Szanowny Panie, należę do ludzi,którzy chętnie poddadzą się ograniczeniom, ale muszę zostać przekonany, że rezygnacja z części wolności czemuś służy.Moje wątpliwości rozpoczęły się od zakazu wejścia do lasu.Wtedy zacząłem szukać i analizować liczby (oficjalne). Ukazał się obraz manipulacji i histerii. Do tego należy dodać próbę tresury społeczeństwa i przemycanie ustaw wygodnych rządzącym (bezkarność plus, futerkowe). Wszelkie epidemie wirusowe mogą zakończyć się tylko na 2 sposoby-albo zbiorową odpornością,albo szczepionką.Na to drugie nie zapowiada się szybko, więc pozostaje nam tylko droga szwedzka.Zanim potępi pan ludzi wątpiących, proszę poszperać w danych, wysłuchąć argumentów strony przeciwnej.

   Odpowiedz
 • 12 października 2020 o 17:01
  Permalink

  Ech, Jak widać w ostatnim czasie wszyscy Polacy oprócz piłki i polityki znają się jeszcze na wirusach.
  Gorzej że przez piłkę ludzie nie umierają…

  Napiszę wprost, bo nie mam ochoty na pustą, do niczego nie prowadzącą polemikę:
  Z SZACUNKU dla innych osób, którzy się zwyczajnie boją, proszę stosować się do przyjętych zasad: trzymać dystans i nosić maseczkę, albo unikać wychodzenia z domu, i słuchać się ludzi, którzy się na tym znają, nawet jak czasem popełniają błędy, Może w ten sposób uda się większej ilości ludzi dotrwać do wiosny’21 i być może jakiegoś leku.

  Odpowiedz
 • 12 października 2020 o 21:26
  Permalink

  Ok,ja również napiszę wprost.Zamiast kpiny i sarkazmu oczekiwałem od Pana argumentów podważających moje zdanie.Ma Pan rację, szkoda czasu na wymianę zdań (z Pana strony niestety tylko powielane slogany z mediów), pozostańmy przy swoich poglądach.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.