Główna nagroda po sąsiedzku

Sołectwo Dziecinów zostało laureatem konkursu „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało 7 tys. zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKACzwarta edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla sołectwa z powiatu otwockiego. Dziecinów stanął do walki o tytuł razem z 23 innymi sołectwami z gmin na Mazowszu. Każda gmina mogła zgłosić do konkursu tylko jedno sołectwo. Komisja konkursowa oceniała: osiągnięcia, wydarzenia i inicjatywy, zrealizowane inwestycje, które rozwinęły sołectwo, przedstawione w formie dokumentów: tekstów w kronice, sprawozdań, relacji w mediach czy zdjęć.

Dziecinów to wieś pracowita, pomysłowa i sprawna w działaniu pod kierownictwem sołtysa Janusza Tolaka. Prężnie działa tam OSP sięgające po środki zewnętrzne, od 2010 r. funkcjonuje tam Stowarzyszenie Rozwoju Dziecinowa, a od 2012 r. Stowarzyszenie Wędkarskie „Czajka”. Z kolei od 2018 r. aktywizuje się Koło Gospodyń Wiejskich.

Sołectwo Dziecinów za pierwsze miejsce otrzymało 7 tys. zł. Drugie miejsce w konkursie zajęło sołectwo Biskupice w podwarszawskiej gminie Brwinów, a trzecie sołectwo Żdżar w gminie Kotuń. Wyróżnienia w wysokości po 1,5 tys. zł trafiły do sołectw: Jasienica (gm. Tłuszcz), Helenów (gm. Wiśniew), Sośninka (gm. Łaskarzew), Mistów (gm. Jakubów), Dąbrowa Chotomowska (gm. Jabłonna), Pogorzelec (gm. Maciejowice), Hornówek (gm. Izabelin) i Stare Kosiny (gm. Wiśniewo). Nagrody podczas uroczystej gali podsumowującej dwa konkursy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wręczyli marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Orzełowska.

One thought on “Główna nagroda po sąsiedzku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.