Powstańcy i aktorzy dzieciom. Powstaje niezwykły kalendarz charytatywny dla maluszków

To kolejna akcja charytatywna dla maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. W tym roku do akcji przyłączyli się powstańcy warszawscy. Wspólnie z aktorami, m.in. Agnieszką Więdłochą, Antonim Pawlickim, Karoliną Gorczycą i Magdaleną Różczką, tworzą niezwykły kalendarz, który niedługo pojawi się w dystrybucji. Pieniądze ze sprzedaży wyjątkowego kalendarza w całości zostaną przeznaczone na dzieci z IOP-u.

AGNIESZKA JASKULSKA

Magdalena Różczka to znana polska aktorka serialowa i filmowa, która nigdy nie zapomina o osieroconych maluszkach z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Aktorka jest ambasadorką tej placówki i często włącza się w akcje na rzecz jej podopiecznych. Od kilku tygodni trwają intensywne prace nad realizacją jej kolejnego pomysłu – powstaje charytatywny kalendarz na 2021 rok. Będzie on zupełnie inny niż dwa poprzednie. – Ten projekt łączy pokolenia. W akcji wzięli udział powstańcy warszawscy, którzy zrobili tak wiele dla naszego kraju, a teraz chcą pomagać naszym maluszkom. Dla nas to wielki zaszczyt, że zgodzili się uczestniczyć w projekcie. Jesteśmy tym poruszeni i bardzo im za to dziękujemy – przyznaje Kinga Błaszczyk z Fundacji Rodzin Adopcyjnych, która prowadzi IOP w Otwocku. 

Powstańcy warszawscy wspólnie ze znanymi aktorami, m.in. Agnieszką Więdłochą, Antonim Pawlickim, Karoliną Gorczycą i Magdaleną Różczką, tworzą niezwykły kalendarz. Znajdzie się w nim 12 zdjęć przedstawiających dzieci, powstańców i aktorów w stylizacjach nawiązujących do czasów okupacyjnych. – Sesja zdjęciowa odbyła się w studiu w Warszawie. Uczestniczyły w niej dzieci, które nie są z ośrodka interwencyjnego, dzięki temu nie trzeba było ukrywać ich twarzy, a same fotografie bardzo przemawiają do odbiorcy – tłumaczy Kinga Błaszczyk. I podkreśla, że trwają ostatnie prace nad kalendarzem, który będzie dostępny w dystrybucji pod koniec października. 

Darczyńcy będą mogli otrzymać go tak jak rok temu. Do każdej osoby, która wpłaci darowiznę nie mniejszą niż 50 zł, kalendarz zostanie wysłany kurierem (w tytule przelewu należy wpisać pełny adres). – W ubiegłym roku z dystrybucji kalendarza uzbieraliśmy około 30 tys. zł. Pieniądze w całości zostały przeznaczone na dzieci z IOP-u. W tym roku będzie tak samo – podkreśla Kinga Błaszczyk. 

  

One thought on “Powstańcy i aktorzy dzieciom. Powstaje niezwykły kalendarz charytatywny dla maluszków

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.