Małpi gaj za rok [GALERIA]

Mimo jesiennej aury trwają prace na skwerze 7 Pułku Ułanów. Ponieważ miasto otrzymało w ostatnim czasie prawie 2 mln zł, zakończenie prac zostanie przesunięte o rok.

SYLWIA WYSOCKA

Trwają prace rewitalizacyjne w centrum Otwocka. Już niedługo popularny małpi gaj oraz plac Niepodległości, czyli teren z fontanną pomiędzy ulicami Andriollego i Staszica, zyskają nowe oblicze. Jak informuje Kamil Mazek z wydziału inwestycji urzędu miasta, dobiega końca budowa placu zabaw w formie wydmy.

Trwają też prace związane z ułożeniem instalacji elektrycznej. W ostatnim tygodniu września pracownicy przystąpili również do prac przy ścieżkach i fontannie przypominającej rzekę.

Na razie wykonawcy nie zgłaszają, że istnieje zagrożenie przekroczenia terminu realizacji prac w tym zakresie. Mimo to roboty na skwerze się wydłużą. – Otrzymaliśmy dodatkowe dofinansowanie w wysokości 1 mln 955 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wykonanie dodatkowych nasadzeń i realizację prac ziemnych na Skwerze 7 pułku Ułanów i placu Niepodległości. Dzięki temu te obiekty będą wyglądać jeszcze bardziej spektakularnie. Ponadto tak duże dofinansowanie odciąży miasto w realizacji inwestycji. Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na inne przedsięwzięcia inwestycyjne w mieście – tłumaczy prezydent Jarosław Margielski.

– W związku z otrzymaniem dofinansowania, a co za tym idzie rozszerzeniem prac rewitalizacyjnych, termin zakończenia całej inwestycji został wydłużony do października przyszłego roku. Nie oznacza to, że do tego czasu będą prowadzone prace, ale stwarza bezpieczny bufor czasowy, zwłaszcza w kontekście ograniczeń wynikających ze stanu epidemii – dodaje prezydent.

3 komentarze do “Małpi gaj za rok [GALERIA]

 • 7 października 2020 o 23:48
  Permalink

  Wydaje mi się że w Otwocku są piękniejsze sprawy niż rewitalizacja kolejnego skweru miasto wydało olbrzymie pieniądze na park miejski teraz skwer w centrum jest jeszcze jakiś projekt realizowany przy Wawerskiej też ma być jakiś park .Jak wyglądają ulicę w Otwocku wołają o pomstę do nieba

  Odpowiedz
 • 8 października 2020 o 15:28
  Permalink

  A co z budową mieszkań komunalnych? Gdzie mamy mieszkać? W rozlatujących się drewniakach bez kibla i wody? 31 lat minęło i guzik się tu zmieniło. Kasa idzie na jakieś skateparki czy „rewitalizacje” a kolejka u Sitka coraz większa. Środek Europy w XXI wieku.

  Odpowiedz
  • 8 października 2020 o 19:04
   Permalink

   A co to obchodzi podatników jak Pan mieszka?
   Proszę wybudować sobie lokum samemu, kupić za własne pieniądze, na kredyt lub wynająć.
   Komunizm i budowanie mieszkań przez państwo skończyło się 30 lat temu.
   Właśnie przez takie postawy – roszczeniowe, rodem z poprzedniego ustroju – Otwock wygląda jak wygląda.
   Podatnicy mają natomiast prawo domagać się, by ich pieniądze szły na rozwój infrastruktury z której korzysta ogół społeczeństwa, a nie na jakieś lokale użytkowane prywatnie, „bo im się należy”.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.