Dyrektor Kozłowski się sprawdza

Prezydent Otwocka przedłużył Bartłomiejowi Kozłowskiemu powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej. Ma on sprawować swoją funkcję do czasu wyboru dyrektora w konkursie

SYLWIA WYSOCKA

Bartłomiej Kozłowski objął stanowisko dyrektora ZGM-u 31 grudnia 2019 roku. Prezydent Jarosław Margielski powierzył mu je początkowo do 31 marca 2020 roku. Współpraca układa się jednak na tyle dobrze, że prezydent wydał zarządzenie, w którym przedłużył Kozłowskiemu pełnienie obowiązków dyrektora od 1 października do czasu wyboru dyrektora ZGM-u w drodze konkursu.

– Nie chcę określać terminu, do kiedy ma pełnić obowiązki dyrektora obecnie sprawujący tę funkcję Bartłomiej Kozłowski – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Margielski. – Ze współpracy z nim jestem bardzo zadowolony. Widoczny jest postęp prac. Jakość zarządzania i zmiany, które dyrektor wprowadził w funkcjonowaniu ZGM-u, są pozytywnie odbierane również przez lokatorów. Dlatego ogłosimy konkurs na dyrektora, jeśli będzie to potrzebne. Teraz takiej konieczności nie ma – zapewnia.

Prezydent Margielski potwierdza także, że cały czas prowadzone są działania zmierzające do przekształcenia ZGM-u – zgodnie z uchwałą rady miasta będącego w stanie likwidacji – w spółkę miejską Otwockie Przedsiębiorstwo Zarządzania Nieruchomościami. Jest to jednak proces wymagający czasu i uporządkowania wielu spraw, aby odbyło się to z korzyścią dla miasta. – Przekształcenie nie jest celem samym w sobie. Spółka, w którą ZGM ma być przekształcony, powinna służyć miastu. Ten obszar działalności był wcześniej bardzo zaniedbany. Prace są prowadzone w kierunku dokonania przekształcenia, gdy będzie to możliwe, a nowa spółka jak najlepiej będzie służyła miastu – zapewnia Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.