Sanepid szuka uczestników mszy

Otwocki sanepid poszukuje osób uczestniczących w ubiegły piątek, 9 października, w wieczornej mszy świętej w Parafii Miłosierdzia Bożego na Ługach, szczególnie tych, które przystąpiły do komunii świętej. U proboszcza, który jej udzielał, stwierdzono zarażenie koronawirusem. Proboszcz sam poinformował dziś o pozytywnym wyniku testu na stronie internetowej parafii 

PRZEMEK SKOCZEK

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku prowadzi dochodzenie epidemiologiczne dotyczące zachorowania na COVID-19 księdza Dariusza Bali z parafii na osiedlu Ługi. „Prosimy o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku osób, które brały udział we mszy 9 października, o godzinie 18 i przyjmowały komunię z rąk księdza. Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księdzem we wskazanym terminie, jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie” – czytamy w komunikacie otwockiego sanepidu. 

Należy zgłaszać się telefonicznie, dzwoniąc na numer 22 779 48 33, a po godz. 15 na numer alarmowy 515 256 220. Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj.: kaszel, gorączkę, utratę węchu i smaku, duszności, są proszone o jak najszybsze zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza.

 

One thought on “Sanepid szuka uczestników mszy

 • 13 października 2020 o 09:41
  Permalink

  Czym się leczy tego wirusa???
  Obostrzenia się nie sprawdzają, telefon do sanepidu niewiele wnosi a lekarze… też nic nie mogą.
  Wypełniają tylko papiery, bo ten wirus to jedno wielkie doświadczenie na ludności.
  To co się nam proponuje, jest tak skuteczne jak leczenie Rozalki z „Antka muzykanta”, do pieca na trzy Zdrowaśki.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.