Market budowlany i centrum handlowe przy Morskim Oku

Trwają uzgodnienia w sprawie wydania pozwoleń na budowę sklepu budowlanego i centrum handlowego na działce u zbiegu ulic Kuklińskiego i Generalskiej w sąsiedztwie osiedla Morskie Oko

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na terenie o powierzchni ok. 10 ha w pobliżu dużych osiedli Ługi i Morskie Oko prywatny inwestor chce zbudować market sieci Castorama i park handlowy. W ich pobliżu będzie ponad 700 miejsc postojowych. Rozpoczęła się już procedura uzyskiwania wszelkich pozwoleń. Obecnie prezydent Otwocka rozpatruje wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla planowanego przedsięwzięcia. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie potrzebne sporządzenie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Jeśli tak, to cała procedura się wydłuży i decyzja nie zostanie wydana w tym roku.

Co wiemy o tej inwestycji? Będzie to zapewne jedna z największych inwestycji w tej okolicy. Powierzchnia terenu centrum handlowego i infrastruktury towarzyszącej wynosi blisko 7 ha. Powierzchnia parkingów wraz z drogami i placami manewrowymi to prawie 3 ha. Klientów będzie witał podświetlony pylon reklamowy o wysokości 25 m.

Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach, na które będą wydane oddzielne pozwolenia na budowę. W pierwszym etapie teren zostanie uzbrojony (woda, kanalizacja, sieć energetyczna), mają powstać zjazdy na działkę z drogami wewnętrznymi oraz oświetlenie terenu. Następnie zostanie zbudowany parking i jednokondygnacyjny budynek handlowy w kształcie litery L składający się z lokali na wynajem. Wejścia do nich znajdą się wzdłuż elewacji frontowej, gdzie planuje się budowę chodnika, którym będzie można dojść do sklepu budowlanego. Dopiero w trzecim etapie ma być wybudowany sam market sieci Castorama razem z placem dostawczym, magazynem i miejscami postojowymi. Ponadto powstanie budynek gastronomiczny wraz z infrastrukturą towarzyszącą (ok. 45 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dwa dla autobusów).

Ruch samochodów osobowych i ciężarowych ma odbywać się dwoma wjazdami od strony ul. Kuklińskiego. Na teren przynależący do budynku handlowego będzie można wjechać z lewego wjazdu z prawoskrętem dla samochodów ciężarowych skierowanych na zaplecze dostawcze budynku. Po rozładunku pojazdy ciężarowe i dostawcze zawrócą tym samym dojazdem i wyjazdem na ul. Kuklińskiego. Klienci będą wjeżdżać na zatoki postojowe z ulicy wewnętrznej.

Na potrzeby centrum handlowego powstanie w sumie ok. 750 miejsc postojowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z dziećmi.

10 komentarzy do “Market budowlany i centrum handlowe przy Morskim Oku

 • 13 października 2020 o 10:24
  Permalink

  Przy okazji budowy TBSów były protesty, że kilka miejsc postojowych powstanie kosztem zieleni. A tutaj 3ha pod parkingi i nie ma problemu. Może poprosić dewelopera, żeby wybudował parking podziemny? Albo dwukondygnacyjny budynek, żeby ograniczyć wybetonowaną powierzchnię.

  Odpowiedz
  • 13 października 2020 o 19:47
   Permalink

   A Prezydent w swojej kampanii nie obiecywał, że będą tam baseny ?

   Odpowiedz
  • 14 października 2020 o 06:58
   Permalink

   To nie jest miejsce na tego typu sklep. Obok sa bloki, tuz za nimi następne. Takich sklepow nie wpisuje sie w otoczenie blokowisk szczególnie w malej miejscowosci jakiej jest Otwock!! Jest wystarczajaco duzo miejsca w lokalizacji b.odsuniętej od osiedli – choćby w tym przypadku po zachodniej stronie ul. Kraszewskiego. Ulice- to wąskie uliczki osiedlowe- również sama Kuklińskiego!! Pan prezydent chyba przysnal nad tym projektem😢. Tragedia co tu sie dzieje.
   Mam nadzieje ze tuz przy ulicy Generalskiej i scieżce rowerowej bedzie chociaz jakis pas zieleni-drzew a nie beton i parking!!!!!!

   Odpowiedz
   • 14 października 2020 o 19:06
    Permalink

    To jest miejsce idealne na sklep bo wali tu z oczyszczalni ale racja wybetonowaną przestrzeń powinni zminimalizować chociaż poprzez parking dwupiętrowy.

    Odpowiedz
   • 9 stycznia 2021 o 18:39
    Permalink

    Głupoty.. to ty PiS?esz.

    Mieszkam tam i jedyną atrakcją to smród z oczyszczalni sciekow

    Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 11:28
  Permalink

  Miejsce postojowe dla autobusów?
  Ludzie będą po cement jeździć autobusami?
  A może autobus dla pracowników Castoramy finansowany częściowo z miejskich pieniędzy?
  Ostatnio jeździło tamtędy L46 i się nie opłacało, za to komuś opłacało się zrobić przystanki autobusowe.
  Ale dobrze niech w końcu coś powstanie w tym zapyziałym Otwocku, coś co może na siebie zarobi.

  Odpowiedz
 • 13 października 2020 o 12:08
  Permalink

  Debilstwo niszczyc przyrodę. Jak wokół jest tyle sklepów.

  Odpowiedz
  • 13 października 2020 o 13:29
   Permalink

   „Wokół tyle sklepów”… Jakich sklepów? W okolicy nie ma porządnego wielkopowierzchniowego sklepu budowlanego. W Warszawie jest, w Mińsku Mazowieckim jest, tylko w Otwocku nic nie ma?
   „…niszczyć przyrodę..- kuźwa, a jaka tam jest unikalna przyroda na tych terenach? Pozarastane krzorami, wysoka dzika trawa i lokalne wysypiska śmieci. Bardzo dobrze, że tam coś się zmieni i zabudują ten teren. Bloki mieszkalne raczej nie za bardzo, ze względu na wyziewy z pobliskiej oczyszczalni.

   Odpowiedz
   • 13 października 2020 o 19:45
    Permalink

    Jak komuś stawiają biedre obok domu to wielki dramat … ruch , hałas itd. A tu wywala sklepy wielkopowierzchniowe z parkingami setkami samochodów osobowych i ciężarowych obok osiedla mieszkaniowego i nikomu to nie przeszkadza. Reszta ludzi się cieszy bo nie obok nich budują …. ale Janusz poleci do castoramy żeby się 5 razy wybudować 😁😁

    Odpowiedz
 • 15 października 2020 o 08:37
  Permalink

  Z tą działką nic innego nie dało się zrobić. Tylko żeby w komponować się w teren to castorama powinna być zieloną a nie niebieską. Mogli by zostawić większe drzewa i jakieś ciekawe nasadzenia

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.