Prawnik prezesem OPWiK

We wtorek, 6 października rada nadzorcza Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wybrała nowego prezesa spółki. Będzie nim Robert Świątkiewicz z Ząbek. Nowy prezes jest z wykształcenia prawnikiem, ma też doświadczenie w administracji publicznej i samorządzie.

SYLWIA WYSOCKA

Konkurs na prezesa miejskiej spółki został ogłoszony 28 lipca. Wpłynęły trzy zgłoszenia, ale jedno nie spełniało warunków formalno-prawnych. Postępowanie trochę się wydłużyło, ponieważ jak poinformował przewodniczący rady nadzorczej OPWiK wiceprezydent Sławomir Sierański, komisja konkursowa miała przesłuchać kandydatów 8 września, ale dzień wcześniej otrzymała informację, że jeden z nich został skierowany na kwarantannę. Rozmowy odbyły się więc dopiero pod koniec września.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyników rekrutacji prezydent Jarosław Margielski w rozmowie z „Linią” chwalił wysoki poziom przygotowania merytorycznego kandydatów. We wtorek, 6 października rada nadzorcza OPWiK poinformowała o wyborze nowego prezesa spółki. Został nim Robert Świątkiewicz, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Nowy prezes w 2003 r. ukończył aplikację prokuratorską, od 2005 r. ma uprawnienia radcy prawnego. Przez wiele lat pracował w administracji samorządowej i rządowej, był zatrudniony m.in. w Urzędzie Miasta Zamościa, Urzędzie Miasta Ząbek oraz Urzędzie Miasta i Gminy Wołomin, a także w Głównym Urzędzie Miar w Warszawie, w których piastował kierownicze stanowiska. Od 2009 r. był związany zawodowo z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach, w którym ostatnio pełnił funkcję radcy prawnego. Świątkiewicz to wieloletni radny Ząbek, w obecnej kadencji sprawuje mandat z ramienia komitetu PiS. Interesuje się optymalizacją i standaryzacją procesów zarządzania przedsiębiorstw, nowoczesnymi narzędziami odczytu danych wodomierzy, elektronicznym obiegiem dokumentów oraz systemami informacji przestrzennej.

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski, który negatywnie ocenia zarząd spółki za czasów swojego poprzednika, komentując wybór nowego prezesa, podkreślił: – Liczę, że doświadczenie i merytoryczne przygotowanie nowego prezesa pomogą tej kluczowej miejskiej spółce wyjść na prostą.

3 komentarze do “Prawnik prezesem OPWiK

 • 14 października 2020 o 12:11
  Permalink

  Niezbyt stary człowiek, a pracował w tylu miejscach. Ciekawe czy taki wybitny specjalista, że zmieniał prace jak rękawiczki, czy wprost przeciwnie taki cienki, że Panu już dziękujemy i chłopina musi aplikować na inne stanowisko?

  Odpowiedz
 • 15 października 2020 o 10:55
  Permalink

  Ile lat Pan Margielski jeszcze będzie się odnosił do zarządu OPWiKza czasów Szczepaniaka. Minęły już dwa lata. Tyle było szumu wokół Kostyry. A to wypowiedzi Gacy, a to informacja o prokuraturze w Legionowie i nagle wszystko ucichło. Czyżby: a) nic się nie działo b) nic nie udowodniono. Skoro od dwóch lat Pan Margielski odnosi do nieprawidłowości to chyba powinien poinformować co się z tym dalej stało. Bo jeśli nic, to może nieprawidłowości faktycznie nie było?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.