Zniknie kałuża na Wawerskiej?

Świetna wiadomość dla kierowców! W najbliższych tygodniach władze Otwocka chcą przebudować odwodnienie na ulicy Wawerskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Szkolną, żeby zlikwidować rozlewisko pojawiające się tam po deszczu. Poprawa odwodnienia jest planowana także na ulicy Staszica przy przejściu dla pieszych.

SYLWIA WYSOCKA


Wawerska jest drogą powiatową, ale władze Otwocka zdecydowały o wykonaniu dokumentacji projektowej przebudowy tej ulicy. Ma ona uwzględniać budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wawerskiej i Szkolnej. Prace projektowe mogą potrwać, ale prezydent Otwocka uznał, że już teraz konieczna jest poprawa odwodnienia w okolicy skrzyżowania. W Otwocku nie ma chyba kierowcy, który po ulewnych deszczach nie znałby tego miejsca ze złej strony. – Mam już dość dzwonienia po każdym deszczu do zarządzania kryzysowego i ustalania, czy jesteśmy w kontakcie z Zarządem Dróg Powiatowych i kto podstawi beczkowozy, żeby po ulewie kierowcy tam nie utknęli – mówił podczas komisji budżetu i finansów w poniedziałek, 12 października prezydent Jarosław Margielski. I tłumaczył, że po każdej ulewie około osiem beczkowozów musi wywozić wypompowaną stamtąd wodę. – To kosztuje, a nie prowadzi do rozwiązania problemu. Dlatego spotkaliśmy się na miejscu z przedstawicielami ZDP oraz Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Oceniliśmy, jaki jest stan odwodnienia, przeliczyliśmy metraże wody opadowej i widzimy możliwość doraźnego rozwiązania tego problemu, uwzględniając nadchodzący sezon jesienno-zimowy. Chodzi o to, żeby nie wydawać bez sensu pieniędzy na pompowanie i umożliwić przejezdność tej drogi – podkreśla prezydent.

Miasto chce przeznaczyć 100 tys. zł na remont istniejącego odwodnienia. Margielski uważa, że przy współpracy z miejską spółką OPWiK i Zarządem Dróg Powiatowych uda się rozwiązać problem odwodnienia i zlikwidować rozlewisko. – Jesteśmy w stanie przekształcić obecnie istniejące odwodnienie w prawidłowo działający system z zapasem retencji w przypadku opadów ponadnormatywnych – deklaruje prezydent. Remont odwodnienia ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku, możliwie jak najszybciej. Miasto oczekuje, że powiat, który jest zarządcą drogi, pomoże przy organizacji ruchu i wesprze remont, udostępniając swój sprzęt i pracowników ZDP.

Podczas sesji rady miasta we wtorek, 13 października prezydent zaproponował jeszcze, że miasto poprawi odwodnienie ul. Staszica przy przejściu dla pieszych w okolicy ronda. – Oczywiście w Otwocku są też inne newralgiczne miejsca, ale likwidacja skutków ulew najwięcej kosztuje właśnie na ul. Wawerskiej i ul. Staszica – zaznaczył prezydent Margielski.

Otwoccy radni zgodzili się przeznaczyć z budżetu miasta pieniądze na odwodnienie na drogach powiatowych. Dyrektor ZDP Paweł Grzybowski w rozmowie z „Linią” deklaruje: – My oczywiście nie jesteśmy przeciwni takim działaniom, miasto proponuje remont istniejących studni, co miałoby skutkować zwiększeniem ich pojemności. Dajemy na to zielone światło. Szczegóły współpracy będziemy jeszcze uzgadniać.

One thought on “Zniknie kałuża na Wawerskiej?

 • 20 października 2020 o 10:16
  Permalink

  Brawo Włodarze miasta. W końcu zauważyliście, że w centrum miasta jest kałuża, a istnieje ona od co najmniej 20 lat..
  Naprawdę chcecie, żeby zniknęła jedna z atrakcji turystycznych Wenecji Mazowsza zwanej przez niektórych Otwockiem???
  A co z resztą Kołłątaja, co ze Świderską, Matejki, Przewoską? Tam będą promy czy mosty?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.