Hala będzie jak nowa

Jest szansa, że jeszcze w tym roku hala sportowa w Karczewie przejdzie modernizację. Gmina otrzymała na ten cel 80 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego. Dzięki tym pieniądzom m.in. zostaną odnowione trybuny i wymienione drzwi wejściowe

SYLWIA WYSOCKA

O przyznaniu dotacji burmistrz Michał Rudzki poinformował w ubiegłym tygodniu w internecie. Na modernizację wnętrza hali sportowej w Karczewie gmina pozyskała 80 tys. zł z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. „W ramach otrzymanych środków chcemy m.in. gruntownie wyremontować trybuny i wymienić drzwi do samej hali” – napisał burmistrz Karczewa. W rozmowie z „Linią” Michał Rudzki przyznaje, że gmina starała się o większą kwotę na remont, żeby zwiększyć zakres prac. – Pieniądze są jednak przez województwo dzielone tak, by jak najwięcej gmin dostało dofinansowanie. Liczyliśmy na ok. 100 tys. zł, ale ze względu na pandemię w tym roku pula środków do podziału była nieco mniejsza – przyznaje burmistrz. – Zakładaliśmy, że dostaniemy dofinansowanie na modernizację trybun, cyklinowanie podłogi, zakup rolet do okien i wymianę drzwi. Otrzymaliśmy mniejszą kwotę, więc będziemy musieli ograniczyć się do najważniejszych prac, co oznacza, że na razie raczej zrezygnujemy z cyklinowania. Doprecyzujemy to, gdy podpiszemy umowę o dofinansowanie i zdecydujemy, ile pieniędzy sami dołożymy do modernizacji hali. Trybuny bezwzględnie wymagają modernizacji, ponieważ od wielu lat nie były odnawiane, drzwi wejściowe także trzeba już wymienić. Uważam, że dobrym pomysłem byłby też zakup rolet, ponieważ pozwoli to na osłonięcie wnętrza hali przed słońcem i stworzenie odpowiedniego nastroju np. podczas tanecznych imprez, które się tam odbywają. Możliwie szybko chcemy na sesji zabezpieczyć wkład własny i zacząć działać – podkreśla Michał Rudzki.

O tym, czy na czas modernizacji trzeba będzie wyłączyć halę z użytkowania, zdecyduje zakres prowadzonych prac. – Wymiana drzwi czy remont trybun mogą odbywać się bez wyłączania całej hali. Co innego, gdybyśmy zdecydowali się na cyklinowanie podłóg – tłumaczy burmistrz Karczewa. I podkreśla, że przy remoncie na pewno zostanie uwzględniony harmonogram meczów piłkarek ręcznych MKS Karczew.

Niezależnie od modernizacji wnętrza hali władze Karczewa zamierzają ubiegać się o dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynku. – Jakiś czas temu zleciliśmy aktualizację dokumentacji termomodernizacyjnej hali, która zakłada montaż wentylacji chłodzącej, wymianę oświetlenia, docieplenie dachu, wymianę stolarki okiennej i docieplenie budynku. Obecnie kończymy przygotowanie tej dokumentacji i będziemy ubiegać się o środki zewnętrzne – zapewnia burmistrz.

2 komentarze do “Hala będzie jak nowa

 • 21 października 2020 o 12:37
  Permalink

  Przepraszam ale moim zdaniem tytuł artykułu jest trochę „na wyrost”. Zakres prowadzonych prac raczej w niewielkim stopniu wpłynie nie wygląda hali.

  Odpowiedz
 • 25 października 2020 o 23:01
  Permalink

  Panie burmistrzu Rudzki, a co pan już „gruntownie ” wielkiego zrobił dla hali ? Jest pan już prawie 2 lata dysponentem środków finansowych gminy, no niech się pan pochwali, co takiego wielkiego zrobił pan dla hali. Ciągle tylko słyszę ,że składa Pan wnioski. Za przeproszeniem złożyć wniosek to każdy głupi(no prawie każdy) potrafi. Tylko niech pan nie ściemnia, bo na wszystko są zdjęcia ! No i oczywiście jest moc ! I jeszcze jedno, które drzwi będzie pan wymieniał ?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.