Pasjans ze świdermajerem

Malwina Borowiec i Karolina Chodur są zwyciężczyniami konkursu COŚ OK na otwocki gadżet. Niedługo wymyślone przez nie karty do gry dołączą do materiałów promocyjnych miasta. Jaki będzie los innych nagrodzonych projektów? To jeszcze nie jest postanowione

PRZEMEK SKOCZEK

Konkurs na miejski gadżet był częścią projektu „Mój Otwock on line” realizowanego w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. – Nadesłano 15 propozycji. Wszystkie zaskoczyły nas swoją pomysłowością, starannością i wyczuciem otwockich klimatów. Co ważne, są to bardzo profesjonalne projekty. Wizualizacje zrobiono na wysokim poziomie, są właściwie gotowe do wykonania. Widać, że robili je fachowcy – ocenia Andrzej Arseniuk z Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu. Pierwsze miejsce przyznano Malwinie Borowiec i Karolinie Chodur, które zaproponowały talie kart mające na rewersie grafiki nawiązujące do elementów otwockiej architektury. Drugie miejsca ex aequo zajęli Albert Kowalski i Aleksandra Michalczyk, autorzy kolorowych skarpet z motywami sosnowo-świdermajerowymi, oraz Ewa Nowak, która opracowała finezyjną zakładkę do książek nawiązującą do stylu świdermajer. Zakładkę, choć nieco mniej ozdobną i tym samym skromniejszą, zaprojektowała też Maria Czapska, której przyznano trzecie miejsce.

Karty będą gotowe prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni. Obecnie trwa poszukiwanie wykonawcy, przygotowanie oferty itp. Regulamin konkursu zakłada, że na produkcję zwycięskiego gadżetu zostanie przeznaczone 5 tys. zł. Za tę kwotę z pewnością można zamówić kilkaset talii kart. Kierownictwo MOKTiS-u jest jednak pod dużym wrażeniem wszystkich wyżej wymienionych projektów i liczy na to, że ich produkcja także będzie możliwa. W tej sprawie zwróciło się do NCK z wnioskiem o przyznanie dodatkowych pieniędzy. Być może na ten cel znajdą się też środki w budżecie miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.