Stylowe oświetlenie na Powstańców Warszawy

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia stare, metalowe latarnie przy ul. Powstańców Warszawy zostaną zastąpione przez stylowe oświetlenie. Podczas nadzwyczajnej sesji władze miasta przeznaczyły na to nowe zadanie w budżecie 130 tys. zł. Wymiana ma być dopełnieniem modernizacji skwerów w centrum Otwocka

SYLWIA WYSOCKA

Już na początku października na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Otwocka poinformował, że w urzędzie miasta odbyło się spotkanie w sprawie montażu stylowego oświetlenia wzdłuż ul. Powstańców Warszawy. „Zależy nam, aby nowe latarnie, stylowo nawiązujące do tych przy ul. Kościelnej i w parku miejskim, były zamontowane jeszcze przed okresem świątecznym” – napisał Jarosław Margielski. Prezydent zaznaczył, że władze miasta w tej sprawie czeka jeszcze sporo uzgodnień i prac związanych z demontażem istniejącej instalacji napowietrznej. W pierwszym etapie latarnie zostaną zamontowane na odcinku ul. Powstańców Warszawy między rondem Sybiraków a ul. Andriollego, a docelowo będą wymienione wzdłuż całej ulicy.

Na sesji rady miasta we wtorek, 13 października w uchwale zmieniającej tegoroczny budżet znalazł się zapis mówiący o przeznaczeniu kwoty 130 tys. zł na montaż tych latarni. – Jest to zadanie związane z likwidacją napowietrznej linii od ronda Sybiraków do skrzyżowania z ul. Andriollego i likwidacją istniejących tam słupów na rzecz budowy nowych ozdobnych latarni po obydwu stronach ulicy – tłumaczył prezydent. – Chcemy, żeby to zadanie zostało zrealizowane do grudnia, aby już na święta ulica zyskała nowe oblicze. Całkowity koszt wymiany oświetlenia szacowany jest na 150 tys. zł – dodał.

Na razie nie jest brana pod uwagę oczekiwana przez część mieszkańców wymiana latarni wzdłuż samej ul. Andriollego przy tzw. małpim gaju. Chodzi o kable, na których siadają gołębie. Tu także planowana jest wymiana oświetlenia, ale we współpracy z PGE. – Dokumentacja wymiany linii napowietrznej przy ul. Andriollego od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy do budynku PSS Społem jest wykonana i uzgodniona, czyli mamy zielone światło do wymiany – mówi prezydent Margielski. – W tym miejscu przebiega również linia energetyczna. Po rozmowach z dyrekcją PGE otrzymaliśmy zapewnienie, że wymiana tej linii zostanie sfinansowana i wykonana przez PGE. Na ul. Powstańców Warszawy wymieniamy tylko zasilanie słupów oświetleniowych, co jest w gestii miasta. W pozostałej części, gdzie mamy również linię elektroenergetyczną, chcemy skorzystać z propozycji PGE, która pokryje część kosztów – dodaje. –

W tym rejonie na zagospodarowanie terenu planujemy wydać ponad 5 mln zł. To mają być miejsca, które staną się przykładem zagospodarowania i urządzenia terenu. Nie możemy dopuścić do tego, by skwery zostały odnowione, a cała infrastruktura dookoła nich była stara. Dlatego tak ważna jest m.in. modernizacja oświetlenia – tłumaczy prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.