Płaczek nadal dyrektorem

Były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku Tadeusz Marek Płaczek awansował na dyrektora Rejonu Drogowego Otwock – Piaseczno w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Nowe stanowisko piastuje od 14 września przy ul. Górnej 18 w Otwocku

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Gdy z końcem 2019 roku Tadeusz Marek Płaczek pożegnał się z pracą w ZDP, miał przejść na emeryturę. Tak się jednak nie stało, bo został awansowany na dyrektora rejonu drogowego Otwock – Piaseczno po tym, jak wieloletni dyrektor Stanisław Pawlak przeszedł na emeryturę. Zgodę na zatrudnienie Płaczka na tym stanowisku wyraził zarząd województwa mazowieckiego pod przewodnictwem Adama Struzika w drodze uchwały z 7 września br. Jak sprawdziliśmy, nie było konkursu, Płaczek został awansowany na to stanowisko na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych. Artykuł ten stanowi, że „pracownik samorządowy, który wykazuje inicjatywę w pracy i sumiennie wykonuje swoje obowiązki, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko (awans wewnętrzny)”. Z informacji od rzecznika prasowego Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie dowiedzieliśmy się, że Tadeusz Marek Płaczek jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony, w wymiarze pełnego etatu.

W rozmowie z „Linią” nowy dyrektor przyznał, że „tematy drogowe zna, wie, co trzeba robić i jak działać dla dobra gmin, powiatu, a teraz także dla dróg wojewódzkich w rejonie Otwock – Piaseczno”. – Gwarantuję, że będzie dobrze – zapewnia.

Przypomnijmy, że Marek Płaczek od sierpnia 2015 r. do grudnia 2019 r. był dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych, gdzie pracował do końca 2019 r. W ZDP pracował od 1 marca 2003 r. jako zastępca dyrektora. Wcześniej był zastępcą burmistrza w Karczewie, a jeszcze wcześniej prezesem spółdzielni rolniczej w Karczewie.

2 komentarze do “Płaczek nadal dyrektorem

 • 22 października 2020 o 15:15
  Permalink

  Ten stary dziadek nadal się pcha do władzy, nie może odejść od koryta. Nie ma żadnych kompetencji by być dyrektorem, otrzymał to stanowisko bo należy do PSL-u. Znowu drogi w powiecie legną w gruzach.

  Odpowiedz
 • 26 października 2020 o 10:18
  Permalink

  On chyba nie ma wstydu, mało mu kasy, jeszcze tu się pcha, chyba musi jeszcze ustawić synka

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.