Wraca autobus do Góry Kalwarii

W poniedziałek, 26 października gmina Karczew wznawia kursowanie autobusów na trasie Glinki – Ostrówek – Kosumce – Góra Kalwaria. Autobus będzie wykonywał dwa kursy rano i dwa po południu. Cena biletów nie ulega zmianie

SYLWIA WYSOCKA

Autobus łączący karczewskie sołectwa z Górą Kalwarią kursował do końca czerwca. Teraz po przerwie wraca na zmodyfikowaną trasę. Formalnie będą to dwie linie autobusowe – K1 i K2. Linia K1 będzie kursować na trasie Glinki – Ostrówek – Kosumce, a linia K2 na trasie Kosumce – Ostrówek – Góra Kalwaria. Podział wynika z planów gminy dotyczących pozyskania dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – Zmieniły się zasady przyznawania dofinansowania z tego funduszu – mówi w rozmowie z „Linią” Michał Ciesielski, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego i strategii karczewskiego urzędu. – Obecnie nie są dofinansowywane połączenia między gminami. Dlatego stworzyliśmy linię K1, która mogłaby kwalifikować się do dofinansowania w przyszłorocznym naborze. To rozwiązanie nie oznacza żadnych utrudnień dla pasażerów – w obie strony będą oni jeździć tym samym autobusem. Do końca roku linię będzie obsługiwać firma Marek Włastowski Usługi Transportowe, która została wyłoniona w drodze zapytania ofertowego. Za nieco ponad dwa miesiące kursowania autobusów gmina zapłaci ok. 21 tys. zł. Na kolejny okres przewidywane jest ogłoszenie przetargu – tłumaczy Ciesielski.

Niestety, na razie nie udało się wprowadzić w Karczewie bezpłatnych przejazdów autobusem dla posiadaczy Karty Mieszkańca. Jednak ceny biletów pozostały bez zmian, tzn. bilety jednorazowe kosztują 3 zł i 1 zł 50 gr (ulgowe), a miesięczne odpowiednio 66 zł i 33 zł. Bilety na obu liniach będą wzajemnie honorowane, tzn. jadąc z Glinek do Góry Kalwarii, pasażerowie nie będą musieli kupować kolejnego biletu na linię K2. Autobus ma kursować od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt. Realizować będzie po dwa kursy w godzinach porannych i dwa po południu.

3 komentarze do “Wraca autobus do Góry Kalwarii

 • 26 października 2020 o 19:49
  Permalink

  Super a reszta wsi nie ma jak nawet dojachać do Karczewa, BRAWO MICHAŚ!!!!

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2021 o 13:02
   Permalink

   Michaś by chciał, ale rada odrzuca wszystkie propozycje dopłaty gminy do transportu.
   Te dwie linie powstały tylko dzięki środkom zewnętrznym.

   Odpowiedz
 • 27 października 2020 o 14:10
  Permalink

  Napiszcie coś o zmianach w kursowaniu pociągów jaka będzie miała miejsce od 7 listopada. Czy wówczas będą już użytkowane wszystkie perony w Otwocku? Jakie będzie dojście na dworzec w kontekście ogłoszeń wiszących już do jakiegoś czasu na konstrukcjach Budimexu, mówiących o likwidacji od 1 listopada przejścia poziomego przez tory jakie jest za dworcem PKP w Otwocku? Czy tylko podziemne czy też od strony tuneli przez dawny postój taksówek? Czy tam będą prowadzone w listopadzie jakieś roboty związane z planowaną modernizacją dworca otwockiego? I czy do 7 listopada zostaną dobudowane dodatkowe chodniki i przejścia dla pieszych do przejścia podziemnego pod stacją (od strony osiedla Tysiąclecia ale też z drugiej strony do ulicy za dawną rampą kolejową, bo tamten chodnik urywa się w połowie)?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.