Naucz się żyć bezpiecznie w czasach koronawirusa. Wideokonferencja w otwockim „Jaraczu”

„Uczmy się żyć bezpiecznie” to konferencja o charakterze edukacyjnym, której organizatorem jest Fundacja Europa 112. Zaproszeni eksperci będą mówić o różnych aspektach bezpieczeństwa w trakcie trwającej pandemii, m.in. o zagrożeniach terrorystycznych.

– W panelu dyskusyjnym wezmą udział osoby mające doświadczenie i wiedzę w zakresie zagrożeń terrorystycznych i innych niebezpieczeństw w przestrzeni publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem szkół i placówek oświatowo-wychowawczych – zapowiada prof. dr hab. inż. Mirosław Dytczak, prezes Fundacji Europa 112.

Wśród zaproszonych gości są m.in.:

  • Dariusz Loranty były policjant (negocjator w III RP), pisarz, publicysta, komentator medialny i nauczyciel akademicki,
  • Rafał Biernacki – były dowódca jednostki antyterrorystycznej, wiceprezes Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowca i instruktor w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na Wydziale Bezpieczeństwa Lotniczego, współpracuje z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim,
  • Dariusz Zdziebko – były antyterrorysta i oficer BOA Komendy Głównej Policji.

W konferencji wezmą też udział starosta otwocki Krzysztof Szczegielniak, prezydent Otwocka Jarosław Margielski i wójt Celestynowa Witold Kwiatkowski.

– Ze względu na koronawirusa musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników i dostosować się do wymogów rządowych, dlatego konferencja będzie transmitowana na żywo w internecie. Zachęcamy do oglądania transmisji w najbliższy czwartek, 29 października od godz. 10.20 – mówi prezes Fundacji Europa 112.

Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania publicznego województwa mazowieckiego w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” pt. „Edukacja dla Bezpieczeństwa – III Etap”. Jednym z patronów medialnych konferencji jest „Linia Otwocka”.

Program konferencji:

10-10.20 – rejestracja uczestników,

10.20-10.30 – uroczyste otwarcie i wprowadzenie w tematykę szkolenia,

10.30-11.30 – rozmowa z ekspertami „Koronawirus w kontekście bezpieczeństwa”,

11.30-11.45 – przerwa,

11.45-12.45 – szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej,

12.45-13.45 – szkolenie dotyczące bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=VKXtgM9CFFY&feature=youtu.be

Więcej informacji na temat projektu na stronie organizatora: www.europa112.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.