Nie ma jak u Ali

O naszych czworonożnych pupili trzeba dbać. Regularne wizyty u weterynarza często nie wystarczą. Tak jak my bywamy u fryzjerów czy kosmetyczek, tak i zwierzętom warto zafundować raz na jakiś czas zabiegi pielęgnacyjne. Specjalistki w tej dziedzinie czekają w falenickim salonie PsiAlicja

Pielęgnacja zwierząt domowych dotyczy przede wszystkim psów, bo to ich sierść sprawia najczęściej największe problemy. Oczywiście koty też są w takich zakładach mile widziane. Fachowców w tej dziedzinie nazywamy groomerami – nazwa pochodzi od angielskiego słowa „groom”, czyli „pielęgnować”.

– Choć groomerzy kojarzą się często z psimi fryzjerami, nasze zadanie to nie tylko przycinanie sierści. Zajmujemy się też myciem, czyszczeniem uszu i zębów, obcinaniem pazurków, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami, w tym trymowaniem, które polega na żmudnym wyskubywaniu martwej psiej sierści. Używamy oczywiście specjalistycznych narzędzi i kosmetyków, do których nie ma dostępu w domowych warunkach. U nas te zabiegi są dla zwierząt mniej stresujące – wyjaśnia Alicja Maliszewska, właścicielka falenickiego salonu. Założyła go z pasji i miłości do zwierząt, które od kilku lat z sukcesem łączy z pracą, która jest wspaniała, ale wymagająca.

Podstawą w tym zawodzie, oczywiście obok wiedzy i doświadczenia, jest umiejętność budowania zaufania u zwierząt i zapanowanie nad nimi. Dla właścicieli rozpieszczonych domowych pupili często jest to bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

– Wielokrotnie słyszę od nich, że z ich psem czegoś nie da się zrobić, na przykład wyczyścić mu zębów. Zwierzę się wyrywa, podgryza, kręci głową. Tymczasem my nie mamy z tym problemu i wcale nie chodzi o to, że psa przypinamy pasami do stołu – wyjaśnia ze śmiechem groomerka. – Potrafimy zdobyć u zwierzęcia posłuch, sprawić, że się uspokoi, wyciszy, zaufa nam. To taka psia psychologia. Dlatego też w zdecydowanej większości przypadków pracujemy ze zwierzętami sami, bez właścicieli. Ich obecność po prostu rozprasza psiaki i koty.

W salonie PsiAlicja do każdego czworonożnego klienta podchodzi się indywidualnie, z troską i zrozumieniem. To działa. – Jestem zachwycona i wracam tu z moim Frodem regularnie. Nie tylko na kąpiele i strzyżenie, lecz przede wszystkim na czyszczenie zębów. Wcześniej mój kundelek był do tego zabiegu usypiany, dla psa to dodatkowy stres, a dla mnie większe koszty, poza tym taki zabieg dość długo trwa. Tu zęby są czyszczone w sposób nieinwazyjny, za pomocą specjalnej szczoteczki ultradźwiękowej. Frodo wręcz to uwielbia – opowiada pani Maria, stała klientka falenickiego salonu. I dodaje – Pani Alicja ma cudowne podejście i zna się na rzeczy. Zawsze służy radą. Odkąd tu przychodzimy, mój psiak nie tylko wypiękniał, lecz także ma lepsze samopoczucie. A to jest dla mnie bezcenne.

PsiAlicja

Falenica,
ul. Oliwkowa 2
tel. 609 492 999
http://www.psialicja.pl

Zapraszamy:
poniedziałek-piątek: godz. 10-18
sobota: godz. 10-16.
Godziny pracy są elastyczne,
wizyty należy umawiać telefonicznie

Z hasłem „Linia Otwocka” 10 zł rabatu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.