Zarząd rozdzielił kompetencje

Nowy Zarząd Powiatu Otwockiego zdecydował już o podziale obowiązków między poszczególnych członków. Od 22 października etatowym członkiem zarządu jest Kinga Błaszczyk, była przewodnicząca komisji zdrowia, rodziny i bezpieczeństwa.

SYLWIA WYSOCKANa posiedzeniu zarządu powiatu w środę, 14 października omawiano podział obowiązków poszczególnych członków zarządu.

W rozmowie z „Linią” starosta Krzysztof Szczegielniak potwierdza, że podział faktycznie nastąpił, choć możliwe są jeszcze jakieś korekty. Od 22 października starostę i wicestarostę w ich pracy wesprze Kinga Błaszczyk, która została etatowym członkiem zarządu. Zgodnie ze statutem powiatu zarząd tworzy pięć osób. Poprzedni starosta Cezary Łukaszewski zdecydował, że żaden z trzech członków nie będzie pełnić swojej funkcji jako członek etatowy. Obejmując stanowisko, Krzysztof Szczegielniak informował, że z powodu oszczędności wynikających z tytułu niepobierania diet radnych przez niego, wicestarostę Pawła Zawadę i panią Kingę Błaszczyk nie jest wykluczone powołanie jednego z członków zarządu jako członka etatowego. Nie ma jednak planów powoływania drugiego etatowego członka zarządu.

Obecnie bezpośredni nadzór nad poszczególnymi obszarami można podzielić między więcej osób. Wicestarosta Paweł Zawada zajmie się Powiatowym Centrum Zdrowia, geodezją, ochroną środowiska i sprawami konsumentów. Członek zarządu Kinga Błaszczyk będzie nadzorować pomoc społeczną, oświatę, Powiatowy Urząd Pracy oraz kulturę i promocję. Pozostałe dziedziny, w tym Zarząd Dróg Powiatowych, podlegają bezpośrednio staroście. – Przewidujemy pewne korekty w tym wstępnym podziale kompetencji – zastrzega Krzysztof Szczegielniak.

Obecnie wynika on z zainteresowania i kompetencji będących efektem dotychczasowego zajmowania się danymi dziedzinami. Oczywiście są pewne obszary, np. związane z Powiatowym Centrum Zdrowia, które wymagają zaangażowania całej rady powiatu, żeby działania podejmowane w tym zakresie przyniosły efekty. Liczę na to, że dzięki połączeniu doświadczenia z młodością uda się wiele osiągnąć, pojawią się nowe, ciekawe inicjatywy, także w sferze promocyjnej – dodaje starosta.

– Bardzo się cieszę, że właśnie ten zakres zadań został mi przydzielony. Będę zajmowała się tym, co wcześniej robiłam m.in. w radzie powiatu – komentuje Kinga Błaszczyk. – Jako przewodnicząca komisji zdrowia, rodziny i bezpieczeństwa przez ostatnie dwa lata bardzo dobrze współpracowało mi się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Te zagadnienia są mi bliskie, ponieważ brałam udział w wielu akcjach społecznych. Temat oświaty także nie jest mi obcy.

Wyrosłam w domu nauczycieli, moja mama jest dyrektorem szkoły, tata pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej. To wszystko jest mi bardzo bliskie. Zawodowo przez ostatnie lata byłam związana z marketingiem, promocją, PR-em, więc biuro promocji i kultury to również obszar, który dobrze znam. Wydaje mi się, że współpraca z kierownikiem biura promocji i kultury będzie bardzo dobra. Zasypujemy się wzajemnie różnymi pomysłami.

Najbardziej aktualny dotyczy świętowania 1 listopada podczas pandemii. We współpracy z gminami chcemy zorganizować powiatowe wirtualne Zaduszki. Planujemy przedstawić sylwetki ważnych osób, które odeszły na przestrzeni ostatnich lat. W dalszej perspektywie planujemy kolejne wydarzenia, np. Galę Wolontariatu. Uważam, że mimo wszystkich trudności nie może być tak, że życie kulturalne i społeczne zaniknie. Pomysłów jest bardzo dużo, zamierzamy działać aktywnie – dodaje. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.