Czołowe zderzenie przy szkole. Dwóch pasażerów wypadło z bmw

Brawura i pośpiech to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 721 na wysokości szkoły podstawowej i basenu w Józefowie doszło do czołowego zderzenia bmw i toyoty. Na miejscu interweniowały służby ratownicze, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy osoby zostały poważnie ranne.

AGNIESZKA JASKULSKA

Ulica Wawerska w Józefowie (droga wojewódzka nr 721) to jedna z najbardziej ruchliwych tras przecinających Józefów. – Pomiędzy rondem na wysokości ul. Wyszyńskiego a tym na wysokości ul. Piłsudskiego kierowcy często pędzą jak wariaci. Nie zwracają uwagi na pieszych, a przecież niedaleko jest szkoła podstawowa i ośrodek sportu – komentuje wypadek, do którego doszło w piątek, 30 października około godz. 20.30 na wysokości Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji, jedna z okolicznych mieszkanek. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca bmw stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z toyotą, którą kierował 58-letni mężczyzna – mówi sierż. sztab. Paulina Harabin, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że bmw podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. 

– W wypadku zostały poszkodowane trzy osoby: kierowca toyoty i dwóch pasażerów bmw, którzy podczas zdarzenia wypadli z pojazdu – mówi kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Na miejscu interweniowały policja, trzy karetki pogotowia, a także kilka jednostek straży pożarnej. Stan zdrowia jednej z poszkodowanych osób był bardzo poważny, dlatego strażacy zabezpieczyli boisko szkolne, gdzie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ranną osobę do szpitala. Pozostali poszkodowani zostali zabrani do szpitala karetką pogotowia. 

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. – 19-letni kierowca bmw i 58-latek, który kierował toyotą, są mieszkańcami powiatu otwockiego. Obydwaj byli trzeźwi – podkreśla sierż. sztab. Paulina Harabin. 

Wypadek, do którego doszło przy basenie, jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Wielu mieszkańców uważa, że w tym miejscu powinny być częstsze patrole policyjne lub zostać zamontowany fotoradar. Krystyna Olesińska z Urzędu Miasta Józefowa przypomina, że w mieście obowiązuje kierowców prędkość do 50 km/h. – Dodatkowo na odcinku, na którym doszło do wypadku, jest ograniczenie do 40 km/h ze względu na to, że znajdują się tam basen i szkoła – podkreśla Krystyna Olesińska. 

fot. Łukasz Dziarski
fot. Daniel Kunka
fot. OSP Świdry Małe 

8 komentarzy do “Czołowe zderzenie przy szkole. Dwóch pasażerów wypadło z bmw

 • 3 listopada 2020 o 05:14
  Permalink

  W następnych wyborach w Otwocku oddam głos na kandydata który postawił min 5 fotoradarów

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 09:44
  Permalink

  co BMW z rejestracją WOT to idiota, czy też macie takie wrażenie (to pytanie nie jest skierowane do właścicieli beemek)?

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 11:27
   Permalink

   Jeżdżąc często ulicą Patriotów (teren zabudowany, miasto cały czas) pomimo tego, że często trochę szybciej niż dopuszczalna prędkość (o ile warunki pozwalają), to kierowca BMW musi, ale MUSI zawsze wyprzedzić. Jakiś czas temu zacząłem liczyć marki aut, które mnie wyprzedziły, 60% to BMW, ze 20% audi

   Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 13:50
  Permalink

  Znowu BMW. Podnieść OC na BMW kilkukrotnie. Te pojazdy są tak niebezpieczne ze generują chyba 80% wypadków!

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 18:21
  Permalink

  BMW to szajs. Żeby pasy się zerwały albo odpięły?

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2020 o 01:05
   Permalink

   Ty człowieku na prawdę myślisz, że pasy się SAME odpięły… Albo zerwały… przecież dzieciaki po 19 lat jadą bez pasów i mają gdzieś bezpieczeństwo a tzw. ,,poślizg’’ to słabo wykonany drift przy dużej prędkości który skończył się nauczką na całe życie. Tyle w temacie.

   Odpowiedz
 • 4 listopada 2020 o 09:06
  Permalink

  Ekstra, teren tuż przy szkole, basenie. Obok boisko. Takich de**i powinni kastrować, skoro mandaty, kary nic nie dają to obcinać fujary!!

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2020 o 20:13
  Permalink

  Jestem właścicielem BMW
  Mam 48 lat i jeżdżę najostrożniej, jak to jest możliwe
  Proszę nie brać do jednego wora wszystkich właścicieli…to jest niesprawiedliwe

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.