Parking przy bazarku potrzebny od zaraz

Miejskie targowisko w Otwocku od lat cieszy się ogromną popularnością. Zostało nawet zmodernizowane, ale mieszkańcy narzekają, że w okolicy nadal brakuje miejsc parkingowych. – W dni targowe cała okolica jest zastawiona autami. Wyznaczone miejsca postojowe są błyskawicznie zajmowane, bo jest ich za mało, dlatego kierowcy parkują na trawnikach, chodnikach, wszędzie, gdzie się da, nawet na ścieżce rowerowej – żalą się ludzie. I podkreślają, że władze miasta od lat ignorują jeden z największych problemów w mieście. – Powinny zrobić normalny parking przy targowisku, a nie wyznaczać pojedyncze miejsca postojowe! – mówią 

AGNIESZKA JASKULSKA

Targowisko miejskie, które znajduje się na wysokości ul. Batorego, pomiędzy ul. Wiejską a ul. Ługi w Otwocku, to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców powiatu. Jednak zaparkowanie samochodu w dni targowe w okolicy bazaru graniczy z cudem. We wtorek, piątek i sobotę od godz. 8 do godz. 13 okoliczni mieszkańcy muszą znosić uciążliwości związane z tym, że na bazar przyjeżdża mnóstwo kupujących i sprzedających. – Wszystkie miejsca postojowe są zajęte, kierowcy niemal biją się o miejscówkę. Ci, którzy nie znajdą parkingu, zostawiają auto na trawniku, chodniku, pod bramami posesji, nawet na ścieżkach rowerowych – żalą się mieszkańcy, którzy od lat proszą władze miasta o rozwiązanie problemu.

– Trawnik na rogu ul. Batorego i ul. Wiejskiej został całkowicie rozjeżdżony przez samochody. Kierowcy łamią przepisy i wjeżdżają tam przez przejście dla pieszych i ścieżkę rowerową, zupełnie nie zwracają uwagi na rowerzystów, pieszych czy rodziców z dziećmi w wózkach – podkreśla pani Anita, która poprosiła „Linię” o interwencję. – Mimo zakazu kierowcy parkują samochody także na chodnikach wzdłuż ul. Wiejskiej aż do ul. Ługi. Piesi muszą slalomem omijać auta, najczęściej schodząc na jezdnię. W okolicy targowiska często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Kiedyś dojdzie tu do tragedii tylko dlatego, że władze miasta od lat ignorują problem parkowania – irytuje się pani Anita. Mieszkańcy podkreślają, że miasto powinno wyznaczyć jakiś parking dla klientów. Nie musi być tam ani asfaltu, ani kostki, bo kierowcy zaparkują gdziekolwiek. – Wtedy skończy się nasza gehenna związana z działalnością targowiska i blokowaniem całej okolicy przez samochody – mówią wprost.

Pani Anita opublikowała post na jednym z lokalnych forów w mediach społecznościowych, który był szeroko komentowany przez internautów z Otwocka. Wiele osób uważa, że w dni targowe w okolicach bazaru powinny być policyjne patrole. Pani Anita poinformowała o całej sytuacji nie tylko władze Otwocka, lecz także Komendę Powiatową Policji. – Prezydent Jarosław Margielski obiecał, że podejmie działania w celu wygospodarowania dodatkowego parkingu. To dobra wiadomość, ale nie wiem, czy parking będzie wyznaczony za kilka tygodni, miesięcy, czy za kilka lat – mówi Czytelniczka.

W tej sprawie „Linia” skontaktowała się z Urzędem Miasta Otwocka. – Gdy w mieście działała straż miejska, często kontrolowała to, co dzieje się na targowisku. Straży miejskiej już nie ma, dlatego mieszkańcy, którzy widzą kierowcę łamiącego przepisy, od razu powinni o tym informować policję – tłumaczy naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Andrzej Hałaczkiewicz. I przypomina, że miasto wyznaczyło już wiele miejsc postojowych, a w najbliższych latach planuje wybudować parking w okolicy targowiska, jednak na razie nie ma na to pieniędzy…

5 komentarzy do “Parking przy bazarku potrzebny od zaraz

 • 3 listopada 2020 o 08:10
  Permalink

  A nie wystarczy kontrola policji 2x dziennie w dzień targowy o nieprzewidywalnych godzinach?
  Po miesiącu będzie spokój a kupujący dla zdrowia przejdą się 500 m spacerkiem.

  Nie wszyscy muszą robić zakupy na tym targowisku

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 10:39
   Permalink

   Tylko, że w promieniu 500m też nie ma parkingu dla tylu samochodów.

   Odpowiedz
   • 7 listopada 2020 o 18:34
    Permalink

    Wystarczą miejsca postojowe wzdłuż ulicy (Przewoska, Wiejska, os. Batorego, parking koło szpitala, nawet Okrzei), byle tylko zgodnie z przepisami i bez zasłaniania przejść dla pieszych i ograniczania ruchu, osobiście chodzę 530 m, można.

    Odpowiedz
    • 7 listopada 2020 o 18:43
     Permalink

     W zasadzie to nawet nie trzeba aż tak daleko,
     Nawet na streetview widać 4 niemoty na zakazie, a koło biedronki pełno miejsc pustych
     Skoro policjanci sami z siebie nie przyjadą to proponuję samemu dzwonić w takich przypadkach na policję: dyżurny otwock (22)6041213
     Jeśli jakimś trafem nie mają nic pilnego to w kilka minut przyjadą.

     Odpowiedz
 • 4 listopada 2020 o 10:19
  Permalink

  Po co pan prezydent Magierski zlikwidował straż miejską? Bardzo potrzebna jest straż w Otwocku widać to w innych małych miastach jaki jest porządek bo tego pilnują.Nie można zwalać wszystko na policję ktòra i tak ma dużo pracy.
  Panie Prezydencie zlikwidował pan straż miejską i wprowadził pan załogę Eko ktòra prawie to samo robi i nie wszystko może bo nie ma takich uprawnień co straż miejska
  Zrobił pan sam posunięcie o likwidacji nie pytając mieszkańców?
  Była straż miejska coś robiła może za mało ale to wina władz bo strażnicy zamiast jeździć pilnować porządku to wozili Panie z urzędu do urzędu jak i byli wykorzystywanie do wożenia dokumentów z miejsc na miejsce.
  Znam byłego strażnika miejskiego i mówił że do wszystkiego byli wykorzystywani !!!
  My mieszkańcy chcemy aby straż miejska była w naszym mieście i to nie jest tylko moje zdanie.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.