Zgłoś się do festiwalu Sacrosong!

Jeszcze tylko do czwartku, 5 listopada mogą przesyłać swoje nagrania wykonawcy, którzy chcą wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Diecezji Warszawsko-Praskiej Sacrosong 2020. Ze względu na stan epidemii festiwal odbędzie się online.

SYLWIA WYSOCKA

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong nie mógł odbyć się przed wakacjami. Organizatorzy, czyli parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku, zdecydowali jednak, że konkurs zostanie przeprowadzony w sobotę, 7 listopada, ale wyjątkowo online. Jeszcze do czwartku, 5 listopada soliści, zespoły muzyczne i chóry mogą przesyłać nagrania zawierające utwory religijne i patriotyczne w ich wykonaniu.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przesłać jeden link odsyłający do nagrania audio-wideo (YouTube) lub przesłać nagranie za pomocą wetransfer.com. Konkurs jest podzielony na kategorie: grupy dziecięce (szkoła podstawowa), soliści dzieci (szkoła podstawowa), grupy młodzieżowe (15-19 lat), soliści młodzież (15-19 lat), grupy dorosłych (zespoły, chóry) oraz soliści dorośli. O przyznaniu nagród zdecyduje jury po zapoznaniu się podczas przesłuchań (7 listopada) z nagraniami audio-wideo. Jurorzy będą oceniać m.in. wartość techniczną i artystyczną programu oraz dobór repertuaru do poziomu warsztatu wykonawczego. Szczegółowe warunki konkursu są dostępne na stronie www.sacrosongdwp.pl. Tam też zostaną opublikowane nazwiska laureatów. Poznamy je również podczas nabożeństwa dziękczynnego z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i Cudu nad Wisłą, które odbędzie się w sobotę, 7 listopada o godzinie 19. Nabożeństwo będzie miało formę koncertu. Wezmą w nim udział m.in. soliści Andrzej Wojda i Dominik Kozera oraz powiększona orkiestra kameralna pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego.

Nabożeństwo i poprzedzająca je msza święta, celebrowana przez bp. Romualda Kamińskiego, będą transmitowane na żywo na stronie parafii Matki Bożej Królowej Polski http://www.parafiaotwockkresy.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.