Szpital przyjmie tylko pilne przypadki

W czwartek po południu Powiatowe Centrum Zdrowia wydało komunikat dla wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego o wstrzymaniu planowych przyjęć pacjentów na wszystkie oddziały działające w szpitalu przy ulicy Batorego.

MARCIN SULIGA

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, wstrzymanie zaplanowanych wcześniej przyjęć pacjentów na wszystkie oddziały jest bezterminowe i podyktowane brakami kadrowymi personelu medycznego. Do PCZ będą przyjmowani jedynie pacjenci z nagłymi przypadkami i w stanie zagrożenia życia. Warunkiem będzie jednak podpisanie oświadczenia dotyczącego ryzyka zakażenia patogenami przenoszonymi drogą kropelkową, w tym wirusem SARS-CoV-2.

– Kwarantanny nas “dobijają”. Część lekarzy jest nimi objęta i nie mogą, zgodnie z obecnym prawem, wykonywać swoich obowiązków, mimo że są zdrowi. Na razie nie wiemy, kiedy wrócimy do normalnej pracy – mówi członek Zarządu PCZ, Michał Mrówka. – Jeśli chodzi o przyjęcia to wstrzymaliśmy tylko te planowe, natomiast nagłe przypadki będziemy dalej przyjmować. Porody, których przecież nie da się zaplanować, będą również przyjmowane – dodaje Mrówka.

3 komentarze do “Szpital przyjmie tylko pilne przypadki

 • 6 listopada 2020 o 09:53
  Permalink

  Do wszystkich entuzjastów obostrzeń-ile osób umrze z powodu braku opieki lekarskiej?Ja znam już 3 takie przypadki.Nie znam za to nikogo kto umarł na covid.

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2020 o 10:28
   Permalink

   Ano. Ja się próbuję od czerwca dostać do laryngologa. Na razie nie udało nawet dodzwonić do lekarza internisty i uzyskać skierowanie. Dobrze, że to nic bardzo pilnego…

   Odpowiedz
 • 6 listopada 2020 o 11:55
  Permalink

  czy tylko mam podpisać oświadczenie o ryzyku zachorowania na covida?
  śmiech na sali, idziesz na operacje to dopiero podpisujesz całą litanie zgód na ryzyko.
  to co potrafią dziś lekarze??? niewiele 🙁

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.