A jednak się zdarza

Józefovia Józefów w wielkim stylu sięgnęła po czwarte zwycięstwo w sezonie. – To być może najlepszy nasz mecz od momentu, kiedy awansowaliśmy do czwartej ligi – stwierdził po pojedynku ze Spartą Jazgarzew, trener gospodarzy Damian Politański

MARCIN SULIGA

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a jednak. Józefovia Józefów w odstępie kilkunastu tygodni ponownie pokonała Spartę Jazgarzew. Zespół znad Świdra w pierwszym meczu – rozgrywanej awansem – rundy wiosennej zaliczył najwyższe zwycięstwo w sezonie. Gospodarze pokonali u siebie Spartan aż 5:0. – To duża satysfakcja ponieważ kadrowo rywale nie zmienili się specjalnie od naszego poprzedniego pojedynku, który wygraliśmy po bardzo heroicznej walce. Teraz nasza przewaga była raczej nie do podważenia – twierdzi trener Damian Politański. – Dwadzieścia pierwszych minut to był zdecydowanie najlepszy fragment jaki zagraliśmy od naszego powrotu do czwartej ligi – dodaje szkoleniowiec Józefovii.

Ta część spotkania przyniosła gospodarzom dwie bramki. W 15. minucie Dominik Dukalski zakręcił obrońcami Sparty i Józefovia objęła prowadzenie. Goście nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszym golu, a już musieli oswajać się ze stratą drugiego. W 17.minucie Robert Rokicki – na raty – pokonał bramkarza gości. W 21.minucie blisko zapisania się w protokole meczowym był Jacek Ruciński. Strzał z dystansu obrońcy Józefovii zatrzymał się na poprzeczce.

Józefovia kontynuowała strzelanie w drugiej części. W 53.minucie wysokie zagranie Dukalskiego z bliskiej odległości golem zakończył Marcin Makulec. Ostatnie bramki były dziełem rezerwowego – Mateusza Kiliszka. Pozyskany przed sezonem z SEMP-a Urysnów zawodnik zaraz po wejściu strzelił dwa gole, a gdyby wykorzystał dobre podanie Karola Kopcia mógłby zakończyć mecz z hat-trickiem.

Józefovia Józefów – Sparta Jazgarzew 5:0 (2:0)
Bramki: Dominik Dukalski (15.), Robert Rokicki (17.), Marcin Makulec (53.), Mateusz Kiliszek (71., 83.)

Józefovia: Przybysz – Ruciński, Adamiak, Blechman (87. Ślubowski), Rowicki, Makulec (63. Kiliszek), Zęgota, Dukalski (75. Kopeć), Rokicki (84. Krystosik), Filochowski (58. Prochowski), Aziz (78. Kruszewski)