Najpierw zamkną dwa skrzyżowania, później otworzą tunel „Żeromskiego”

Mamy dobrą i złą dobrą wiadomość dla kierowców! W nocy ze środy na czwartek (z 11 na 12 listopada) wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu w okolicy kościoła Pallotynów w Otwocku. Planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Żeromskiego i ul. Szlacheckiej oraz odcinka ul. Szlacheckiej i ul. Cybulskiego. Wykonawca zdradza także, kiedy otworzy dla ruchu tunel drogowy “Żeromskiego”. Szczegóły w artykule.

AGNIESZKA JASKULSKA

Firma Budimex, które prowadzi roboty na linii kolejowej na wysokości Otwocka, informuje o kolejnych utrudnieniach w okolicy budowanego tunelu drogowego na ul. Żeromskiego i ul. Filipowicza. – Prace związane z budową bezkolizyjnego skrzyżowania wchodzą już w końcową fazę. W związku z tym w nocy ze środy na czwartek (z 11 na 12 listopada) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dotycząca kilku ulic. Zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Żeromskiego i ul. Szlacheckiej oraz odcinek od ul. Szlacheckiej do ul. Cybulskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Warszawską –  tłumaczy wykonawca modernizacji linii kolejowej. I dodaje, że utrudnienia dla kierowców mogą potrwać do końca listopada i w dużej mierze zależy to od pogody. Od strony Śródborowa w kierunku centrum Otwocka najlepiej pojechać ul. Reymonta lub ul. Narutowicza i ul. Pułaskiego.  

Mamy też bardzo dobrą wiadomość, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością! Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to pod koniec listopada wykonawca planuje otworzyć tunel drogowy dla ruchu samochodowego. –  Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania jeszcze nie jest zakończona. Prace nadal są prowadzone na ulicach: Armii Krajowej, Warszawskiej, Szlacheckiej i Cybulskiego – podkreśla Budimex. I dodaje, że piesi muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przejście podziemne, które znajduje się obok tunelu drogowego, nadal będzie zamknięte. – W przejściu dla pieszych prowadzone są jeszcze ostatnie prace budowlane. Zostanie ono otwarte dopiero po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu – tłumaczy wykonawca modernizacji linii kolejowej. 

4 komentarze do “Najpierw zamkną dwa skrzyżowania, później otworzą tunel „Żeromskiego”

 • 10 listopada 2020 o 15:26
  Permalink

  O ile dobrze rozumiem, firma Budimex już się zadomowiła w Otwocku. Intensyfikacja prac w listopadzie, ach jaki to wspaniały pomysł, cudownie, myślałem, że tylko miejskie inwestycje nabierają pod koniec roku tempa, widzę, że nie tylko, taki widać mamy tu w Otwocku klimat…

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2020 o 18:41
  Permalink

  No to przynajmniej już wiadomo, czym się w ostatnich tygodniach zajęli budowniczowie z Budimeksu, skoro nie instalowaniem szlabanów przy przejazdach kolejowych, pracą na stacji w Otwocku czy dorobieniem dodatkowych chodników do przejścia podziemnego na tej stacji. Czy ta firma nie mogłaby czegoś wreszcie skończyć i dopiero brać się za kolejne roboty zamiast tak drobić po kawałeczku, w sposób najbardziej irytujący i uciążliwy dla mieszkańców?

  Odpowiedz
  • 11 listopada 2020 o 10:05
   Permalink

   Panie Radomirze.Przyzwyczaiłem się już do polemiki z Panem a tu muszę się zgodzić w 100%.

   Odpowiedz
   • 11 listopada 2020 o 20:05
    Permalink

    O inwestycji kolejowej pisałem w komentarzach wielokrotnie i najczęściej bardzo krytycznie, więc pewnie byłby Pan zadowolony. Nie wiem zresztą czy ten właśnie irytujący i zupełnie wbrew oczekiwaniom mieszkańców sposób budowania odcinków za Otwockiem nie poskutkował tym, że na odcinek od Wschodniej do Wawra PKP wybrało nie tylko firmę budującą ale także nadzorującą sposób wykonania tej inwestycji by ktoś patrzył wykonawcy na ręce. Oby to miało pozytywny tam skutek.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.