Szczepionek dla seniorów brak

Programy gminnych, bezpłatnych szczepień ochronnych przeciw grypie dla seniorów już się zakończyły. Były problemy z dostępnością szczepionek, które są nadal poszukiwanym towarem. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z płatnego szczepienia, musi poczekać, aż szczepionki trafią do przychodni

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przychodnia miejska w Józefowie nie prowadzi już zapisów pacjentów na szczepienia przeciwko grypie. Zakupione przez placówkę szczepionki skończyły się, a braki na rynku uniemożliwiają zakup kolejnej partii. Szczepionki nie są dostępne w hurtowniach. Z informacji przekazanej przez Urząd Miasta w Józefowie wynika, że szczepienia są wykonywane sukcesywnie według listy zapisanych pacjentów z mniejszą częstotliwością niż dotychczas z powodu bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem COVID- 19. Personel będzie bezpośrednio powiadamiał pacjentów o terminie szczepienia. Pacjenci z listy zostali również poinformowani, że mogą nie zostać zaszczepieni. Przychodnia pozostaje z nimi w kontakcie.

W Otwocku trzy placówki medyczne, które miały z miastem podpisaną umowę na realizację bezpłatnych szczepień dla seniorów, zakończyły szczepienia. Chętne osoby, które chciałyby się zaszczepić, muszą dowiadywać się, najlepiej telefonicznie, czy jakaś partia szczepionek trafi do przychodni.

Czekamy też na zapowiadaną kontrolę radnych z komisji zdrowia i spraw społecznych, którzy w związku ze skargami mieszkańców mieli sprawdzić, jak program bezpłatnych szczepień dla seniorów został przeprowadzony przez niektóre placówki. Na posiedzenie komisji, która odbyła się 29 października, przedstawiciele jednej z przychodni nie przybyli, mimo że zostali zaproszeni. Swoją nieobecność tłumaczyli trwającą pandemią koronawirusa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.