Przystanek na żądanie

Jeden z faworytów do awansu PKS Radość zrobił duży krok, który przybliża go do osiągnięcia celu. Skromna wygrana z Promnikiem Łaskarzew zapewniła drużynie trenera Łukasza Stasiuka pierwsze miejsce w tabeli i nieformalny tytuł mistrza rundy jesiennej

MARCIN SULIGA

W ostatnim meczu pierwszej części sezonu zespół z Warszawy pokonał na własnym boisku Promnik Łaskarzew 1:0. Decydującą akcję gospodarze przeprowadzili pod koniec drugiej połowy. W 71. minucie Filip Musiał wygrał pojedynek w polu karnym Promnika i jedynym ratunkiem zawodnika gości było faulowanie napastnika PKS-u. To dało gospodarzom rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Trąbiński. Dla najskuteczniejszego napastnika klasy A był to 19 gol w rozgrywkach.

– Do przerwy mieliśmy trochę kłopotów z rywalami. Widać było, że starają się konstruować akcje, a nie wybijać piłkę na oślep do przodu. Kilka tych akcji im wyszło, ale na szczęście udało się nam wyjść z tego obronną ręką – przyznaje trener Stasiuk. – Po zmianie stron zaprocentowało nasze lepsze przygotowanie fizyczne. Rywale powoli tracili siły, nie nadążali za niektórymi naszymi akcjami, zaczęły tworzyć się luki w ich formacjach, co staraliśmy się wykorzystać. W końcówce nasza dobra postawa wreszcie została nagrodzona bramką, choć już kilka wcześniejszy akcji mogło zakończyć się zdobyciem gola – dodaje trener.

Wygrana umocniła PKS na pierwszym miejscu w tabeli. Z tej pozycji zespół trenera Stasiuka rozpocznie wiosenną rywalizację. – Jesteśmy na pierwszym miejscu, ale to jeszcze nie daje nam awansu. Swoją wysoką pozycję będziemy musieli potwierdzić wiosną. To będzie bardzo ciekawa runda, bo za nami jest wyjątkowo mocna grupa pościgowa. Liczę, że naszą przewagą będą zimowe przygotowania. Jeśli nie nastąpi lockdown, to mamy zaplanowany bardzo intensywny okres przygotowawczy i wiele wartościowych sparingów. To powinno zaprocentować w drugiej części sezonu – dodaje szkoleniowiec PKS-u.

PKS Radość – Promnik Łaskarzew 1:0 (0:0)

Bramka: Mateusz Trąbiński (72 k.)

PKS: Dolecki – Jarosiewicz, Romaszko, Rychlewski, Sajór (69. Michałowski), Nachiło (69. Jaroszewski), Pliszka, A. Kociński, Orliński, Musiał (90. Dukielski), Trąbiński