Słodka pomoc dla chorych dzieci

W tym roku Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” z Otwocka organizuje kolejną edycję akcji „Piernikowanie – Świąteczne Pomaganie”, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym podopiecznym fundacji

PRZEMEK SKOCZEK

Fot. Jak to się robi – studio fotografii kreatywnej

To już VIII edycja „Piernikowania”. W tym roku ma ona jednak nieco inny charakter, częściowo wymuszony przez trwającą pandemię. – Zakończyliśmy pierwszy etap. Zyskaliśmy bardzo ważnego partnera, Piekarnię Wanda, która bezpłatne wypiekła dla nas 21 tysięcy pierniczków. To ogromnie ułatwiło i przyspieszyło nasze działania. Dziękujemy kierownictwu, pracownikom i praktykantom Piekarni Wanda – mówi Piotr Kostrzewa, szef promocji i marketingu „Promyczka”.

Wypieczone pierniki trzeba ozdobić. Zazwyczaj robiono to w wielu lokalnych placówkach i instytucjach podczas warsztatów ze zdobienia. – Pomimo zmiennej sytuacji związanej z koronawirusem 26 października ruszyliśmy z warsztatami. Bardzo się spieszyliśmy, żeby zdążyć przed ewentualnym całkowitym zamknięciem. Przyjaciele „Promyczka” stanęli na wysokości zadania. Na przykład w szkołach działały starsze dzieci, ale gdy przeszły na zdalne nauczanie, zadanie przejęli uczniowie klas 1-3. Po zamknięciu ośrodków kultury i klubów, gdy warsztaty już nie mogły się odbywać, ozdabiania pierników podjęli się pracownicy tych ośrodków i urzędnicy – wyjaśnia Piotr Kostrzewa i wymienia tych, którzy pomogli. Byli to: kluby OSM Batory, Grota i Perła, SP nr 8 w Otwocku, SP nr 1 w Józefowie, PMDK, przedszkole przy ul. Jodłowej w Otwocku, Przedszkole Montessori w Józefowie, Urząd Gminy Wiązowna, Klub Mlądz, GOK Wiązowna, CKiS w Karczewie, przedszkole w Pęclinie, otwocki oddział Santander Bank, POLSAT, Przedszkole Leśne Skrzaty, MOK Józefów, wolontariusze z Radiówka, GOKiS w Celestynowie, Dzienny Dom Pomocy Wawer, Fundacja Konstruktywnego Rozwoju, sołectwa Żanęcin i Izabela, mieszkańcy Woli Karczewskiej i Skrzeszewa, wolontariusze z „Promyczka”. Jak widać zaangażowanie jest ogromne.

Gotowe jest już około 17 tysięcy pierników. Ich sprzedaż rozpoczęła się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, będą też dostępne u lokalnych partnerów, m.in. w sklepach sieci Wanda. To idealny pomysł na świąteczny podarunek i forma pomocy dziecięcemu hospicjum.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.