Nowe boiska i bieżnia dla uczniów

Urząd miasta szuka chętnych do budowy nowych obiektów sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Termin składania ofert został wydłużony
do 20 listopada. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie będą mogli korzystać z boisk i bieżni, gdy wrócą do szkoły po przyłorocznych wakacjach.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W miejscu dwóch starych, asfaltobetonowych boisk powstaną nowoczesne obiekty sportowe. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Granicznej 26 w Józefowie, gdzie znajduje się budynek Szkoły Podstawowej nr 2.

Zgodnie z posiadanym przez miasto projektem, ma tam powstać boisko o nawierzchni sztucznej trawy do gry w piłkę nożną, drugie boisko do gry w siatkówkę i badmintona, a także prosta, trzytorowa bieżnia wraz z piaskownicą do skoku w dal. Teren wokół boisk zostanie zagospodarowany, nie zabraknie elementów małej architektury, takich jak kosze na śmieci i ławki. Projekt przewiduje też budowę chodników i oświetlenia boisk. Dzięki zainstalowaniu monitoringu wizyjnego nad wszystkim będzie czuwać oko kamery.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest do końca lipca przyszłego roku, a nowy kompleks sportowy ma być gotowy przed rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wybranym wykonawcą. Termin składania ofert został wydłużony z 13 do 20 listopada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.