Remonty ulic według harmonogramu

Od dłuższego czasu w samorządach powiatu otwockiego mówi się o opracowywaniu wieloletnich planów budowy i remontów dróg. Z dokumentów ma jasno wynikać, kiedy planowana jest budowa danej drogi. Otwock także przygotowuje taki program. Według zapowiedzi prezydenta Jarosława Margielskiego ma on być gotowy do końca roku.

SYLWIA WYSOCKA

Wieloletni program budowy i remontów dróg gminnych na terenie Otwocka to pomysł znany od lat. Jeszcze w kadencji samorządowej mówił o tym ówczesny przewodniczący rady miasta Piotr Mateusz Kudlicki. Jednak dokument wciąż jest w sferze planów. Już niedługo ma się to zmienić, ponieważ, jak informuje w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski, projekt programu od wiosny jest już gotowy, ale czeka na opinie i uwagi radnych.

– Dokument jest przygotowany, ale chcę skonsultować się z radnymi. Po szczegółowym omówieniu przedstawimy go opinii publicznej – mówi Jarosław Margielski. – Nie chodzi o to, żebym zaprezentował program, który nie zyska akceptacji radnych. To radni ustalają, które drogi i w jakiej kolejności są budowane. Wspólnie ustalamy wydatki inwestycyjne, to rada zapisuje w budżecie te środki, więc również kształt takiego harmonogramu musi być opracowany w ścisłym uzgodnieniu z radnymi. W niedługim czasie program będzie omówiony, wprowadzimy do niego korekty i myślę, że na koniec roku będzie już gotowy – zapowiada prezydent Otwocka.

Temat planu budowy dróg został wywołany przez przewodniczącego komisji budżetu i finansów Andrzeja Sałagę, który w tej sprawie napisał interpelację do prezydenta. Przewodniczący zwrócił uwagę na konieczność niezwłocznego opracowania Wieloletniego Programu Budowy i Przebudowy Dróg w Mieście Otwock, m.in. na lata 2021-23, z podaniem harmonogramu realizacji inwestycji oraz warunków i kryteriów mających wpływ na kolejność realizacji.

Przewodniczący podkreśla, że mieszkańcy Otwocka mają prawo wiedzieć, na kiedy zaplanowano budowę lub przebudowę ujętych w dokumencie dróg, co wpływa na planowany termin realizacji, a także co było powodem ewentualnych zmian i przesunięć w harmonogramie. Andrzej Sałaga zwraca uwagę na to, że z jednej strony w Otwocku powstają nowe osiedla mieszkaniowe, które wymagają budowy nowej infrastruktury drogowej, z drugiej zaś są w mieście rejony, gdzie mieszkańcy od dziesiątek lat nie mogą doczekać się budowy lub remontu drogi. Dlatego potrzebny jest przejrzysty harmonogram, z którego będzie wynikać, jakie prace na konkretnych drogach są planowane w najbliższych latach.

2 komentarze do “Remonty ulic według harmonogramu

 • 18 listopada 2020 o 22:39
  Permalink

  Jak wynika z artykułu kolejność remontu dróg w Otwocku zależy od decyzji radnych. To już jest jasne dlaczego ulice nie są remontowane po kolei, oczywistym jest, że najpierw remontowane są ulice radnych i ich rodzin, reszta mieszkańców może tonąć w błocie. Żenada

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2020 o 11:50
   Permalink

   Raczej postrzegam inną zasadę: liczy się ilość, a nie potrzeba. W ten sposób mamy wyremontowane te najkrótsze, mające nawet po kilkadziesiąt metrów, natomiast te długie, gdzie ruch jest większy, a co za tym idzie wyeksploatowanie znaczne, są pomijane i spadają z roku na rok z harmonogramu. Taki kreatywny otwocki PR. Tym oto sposobem, co Szczepaniak zbudował przy okazji kładzenia kanalizacji, niszczeje za Margielskiego

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.